تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) زیر تیغ مسئولین
کد خبر: 107960
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) زیر تیغ مسئولین؛
شاخص : معاون فرهنگی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین با ارسال نامه‌ای خطاب به ریاست دانشگاه خواستار برخورد با تشکل‌های انقلابی و دانشجویان مطالبه‌گر شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص‌نیوز، در بیست و ششمین روز از ماه مبارک رمضان سال جاری، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار خطاب به دانشجویان گفتند: سخن اصلی من به دانشجویان تقویت ایمان است زیرا تنها باایمان می‌توان در مشکلات، مبارزه و مجاهدت کرد؛ اوضاع کنونی بسیار شبیه جنگ احزاب است؛ امروز همه‌ی زورگویان مقابل جمهوری اسلامی صف‌آرایی کرده‌اند، در این شرایط افراد سست ایمان، اظهار یأس و خودکم‌بینی می‌کنند اما افراد باایمان، هر قدر شرایط سخت‌تر شود،قوی‌تر می‌ایستند.

ایشان در بخشی از این بیانات تاکید کردند: دانشجویان نسبت به جریان رسانه‌ای دشمن با سوءظن برخورد کنند؛ دشمنان با هزینه‌های گزاف رسانه‌هایی ضد نظام اسلامی با هدف پوشاندن نقاط قوت نظام و برجسته‌سازی نقاط منفی به راه انداخته‌اند.

رهبر معظم انقلاب تصریح فرمودند: اگر مواضع تشکل‌های دانشجویی در مسائل اصلی به‌خوبی اعلام شود، دشمنان به گزارش‌های تحریف‌شده درباره‌ی جوانان ایرانی دل خوش نمی‌کنند؛ نمایندگان تشکل‌ها پیش از خطبه‌های نماز جمعه مواضعشان را به گوش جامعه برسانند.

ایشان در ادامه گفتند: برهم زدن هر اجتماع و مجلسی، کاری مضر و یا حداقل بی‌فایده است؛ در مواقع لازم با تشکیل اجتماعات، حرف خود را در قبال اجتماعات مخالف بیان کنید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دانشجویان باید از نظام اسلامی صریح و بدون تقیه دفاع کنند، فرمودند: مسئولان وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و مسئولان دانشگاه‌ها به تشکل‌های انقلابی کمک کنند. البته همه‌ی تشکل‌ها در برخورداری از حقوق عمومی یکسان هستند اما منطقی است که مسئولان از تشکل‌های انقلابی و متدین، حمایت کنند و زمینه‌ی حضور فعال‌تر آنها را به وجود آورند.

رهبر معظم انقلاب همواره مسیر حرکت مسئولین و مدیران اجرایی کشور را مشخص می‌نمایند که با این وجود جای هیچ کم‌کاری و قصور نباید باشد.

اما علی‌رغم تاکید فراوان رهبر انقلاب بر حمایت از فرزندان انقلابی و تشکل‌های دانشجویی در راستای ایجاد نشاط علمی در دانشگاه‌ها مسئول فرهنگی – اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین با ارسال نامه‌ای خواستار برخورد شدید با این تشکل‌های انقلابی در دانشگاه شد.

۴۵۵

امام جمعه قزوین در خطبه‌های اخیر نماز جمعه این شهر از ورود عوامل فتنه در این دانشگاه ابراز نگرانی کرده و هشدار داد که دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) قزوین به لانه فتنه‌گران تبدیل شده‌است .

وی در بخشی از صحبت‌های خود اظهار کرد: از برخی از دانشگاه‌های استان خبرهای خوبی نمی‌رسد. متأسفانه فتنه‌گران در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با این نام بلند آوازه و قداستی که نام امام به این دانشگاه بخشیده، لانه کرده‌اند.

امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: فتنه‌گران در دانشگاه امام به پرو پای فعالیت‌های مذهبی می‌پیچند و فرزندان انقلابی و دانشجوی ما را در مضیقه قرار می‌دهند، در حالی که به فتنه‌گران و گستاخی‌های آنها به اسلام میدان می‌دهند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها می‌خواهند با ایجاد جو خفقان پلیسی در دانشگاه مانع از فاعلیت دانشجویان انقلابی بشوند، افزود: اینکار نشاط دانشجویی را می‌گیرد در حالی که رهبری چند روز پیش فرمودند دانشجویان می‌توانند از تریبون نماز جمعه برای گفتن مطالبشان استفاده کنند، این در حالی است که، دانشگاه می‌خواهد دانشجویان را از همان تشکل دانشجویی و بسیجی محروم کند.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: ما از مدیران دلسوز و متدین دانشگاه می‌خواهیم که لانه فتنه‌گران در دانشگاه بین‌المللی امام را تعطیل کنند و از دانشجویان دلسوز و علاقه‌مند به نظام در فعالیت و تلاش مذهبی و سیاسی حمایت نمایند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار