با مردان بدپوشش برخورد می شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66340
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۴۰
شاخص : برخورد با مردان بدپوشش و خودروهای دارای سرنشین‌های بی‌حجاب، بسته شدن 700 سایت همسریابی غیرمجاز، از مهمترین موضوعات نشست خبری سخنگوی ناجا بود.

شاخص: برخورد با مردان بدپوشش و خودروهای دارای سرنشین‌های بی‌حجاب، بسته شدن ۷۰۰ سایت همسریابی غیرمجاز، از مهمترین موضوعات نشست خبری سخنگوی ناجا بود.

به گزارش ایسنا، سردار منتظرالمهدی با اشاره به آثار زیانبار انتشار اخبار کذب در جامعه، گفت: در چند روز گذشته خبری مبنی بر اینکه دو سارق در شمال غرب پایتخت توسط پلیس کشته شده‌اند منتشر شد که پس از بررسی‌های لازم متوجه شدیم که این خبر به کلی کذب بود. متاسفانه امروز به ویژه در فضای مجازی شایعاتی از این دست به وفور و با سرعت بالایی منتشر می‌شود.
وی افزود: شایعات، جرم تلقی می‌شود و برابر قانون هر کسی سخن و ماجرایی به کذب جهت گمراه کردن دیگران بیان کند علاوه بر حبس، جریمه نقدی نیز می‌شود.به گفته سخنگوی ناجا، افرادی که مبادرت به انتشار شایعات در جامعه می‌کنند معمولا دارای شخصیت مرضی هستند و از تعرضات روحی و روانی رنج می‌برند و به دنبال ایجاد فضایی هستند که خود را در کانون توجه دیگران قرار دهند و متاسفانه به دلیل هیجانی بودن چنین اخباری افراد به این اخبار توجه می‌کنند و بعضا در انتشار آن سهیم می‌شوند لذا خواهشمندیم اخباری که می‌شنوید ابتدا در مورد صحت آن بررسی لازم را انجام دهید و تمام سعی خود را کنید که اخبار کذب بازنشر نشوند. سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه امروزه متاسفانه سارقان و قاتلان بسیار حرفه‌ای شده‌اند، تاکید کرد: باید اجتماعی شدن مبارزه با سرقت را در دستورکار خود قرار دهیم.

فروش مانتوهای شیشه‌ای تخلف است
منتظرالمهدی در خصوص حضور بانوان در مشاغل مختلف، گفت: حضور بانوان در مشاغل مختلف را قانونگذار مشخص می‌کند و اینکه در چه مشاغلی بانوان نمی‌توانند حضور داشته باشند نیز توسط قانونگذار مشخص می‌شود.وی در خصوص ارائه مانتوهای شیشه‌ای در مانتوفروشی‌ها، گفت: ارائه این نوع از مانتوها توسط مانتوفروشی‌ها تخلف است چرا که این نوع مانتو به عنوان لباس مجلسی محسوب می‌شود و باید در مغازه‌هایی که چنین لباس‌هایی را عرضه می‌کنند به فروش برسند.
البته نظارت بر این موضوع بر عهده اتحادیه و صنف است ولی برابر درخواست آنها، پلیس نیز در این زمینه کمک می‌کند و افرادی که تخطی می‌کنند با آنها برخورد خواهد شد.

برخورد با خودروهای دارای سرنشین بی حجاب

سخنگوی ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اجرای جریمه ۱۰۰ هزار تومانی بی‌حجابی برای سرنشینان خودرو نیز گفت: ‌طرحی در مجلس با این عنوان مطرح بوده اما در صورت تصویب نیز هنوز به ما ابلاغ نشده است اما آنچه مسلم است در این زمینه جریمه برای پلاک خودرو و صاحب ماشین اعمال خواهد شد.

بسته شدن ۷۰۰ سایت همسریابی غیرمجاز
وی در خصوص فعالیت سایت‌های همسریابی نیز گفت: هیچ سایت همسریابی مجازی وجود ندارد به جز یک سایت همسرگزینی که مبتنی بر آموزه‌های دینی و وابسته به موسسه تبیان فعالیت می‌کند. اخیرا حدود ۷۰۰ سایت همسریابی غیرمجاز که فعالیت‌ می‌کردند مسدود شدند. در پرونده‌ای نیز فردی با همین روش اطلاعات خانم‌ها را جمع‌آوری و سپس مبادرت به اخاذی از آنها می‌کرد که توسط نیروی انتظامی دستگیر شد ولی اثرات روانی که این اقدامات روی قربانیان می‌گذارد تا مدت‌ها مشکلات فراوانی را برای آنها ایجاد می‌کند.

منتظرالمهدی با اشاره به اینکه هرگونه تصمیم‌گیری درباره فعالیت و عدم فعالیت شبکه‌های اجتماعی بر عهده کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است، گفت: این کارگروه زیر نظر قوه قضائیه فعالیت می‌کند که نیروی انتظامی نیز یکی از اعضای این کارگروه است.سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص پوشش آقایان نیز گفت: پوشش یک هنجار اجتماعی است و همگان باید بر اساس هنجارهای اجتماعی عمل کنند. بر همین اساس و با توجه به اینکه پوشش هر فرد نشانه شخصیت اوست از همه آقایان درخواست می‌کنیم تا در خصوص پوشش‌شان هنجارها را رعایت کنند اما اگر فردی اصرار بر هنجارشکنی کند برابر قانون با وی برخورد می‌شود.

سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه در مورد ماجرای ممسنی گفت: در ماجرای ممسنی اگر خانم دکتر جراح خویشتنداری بیشتری از خود نشان می‌داد، این ماجرا در همان دقایق اول فیصله می‌یافت؛ البته در این حادثه نه بازداشتگاهی وجود داشته، نه زندانی و نه شلاقی.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار