بحران آب جدی است/ رسانه‌ها در راستای فرهنگ‌سازی تلاش کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 143741
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
مدیر روابط عمومی آب و فاضلاب قزوین:
شاخص : مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب قزوین بیان کرد: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در عرصه آب نیازمند همکاری رسانه‌ها و مطبوعات با شرکت آب و فاضلاب است.

به گزارش شاخص، مجید برخورداری مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: با توجه به اینکه در فضای فعلی استان قزوین رسانه‌های زیادی حضور دارند، هر رسانه ای که یک سری مولفه ها را رعایت کند بهتر دیده می شود.

وی به اهمیت آب در زندگی بشر اشاره و تاکید کرد: با توجه به شرایط اقلیمی کشور ما دچار کمبود آب است. دیگر دشواری حوزه آب این است که ساخته ی دست بشر نبوده و پدیده ای طبیعی است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین ادامه داد: حوزه آب نیازمند توجه و مصرف بهینه مردم است. در زمینه مصرف بهینه نیز فرهنگ سازی تا یک حدی جواب می‌دهد و بعد دیگر کار است.

برخورداری اذعان کرد: مساله دیگر موضوع قیمت آب است که چون پایین است، بسیاری از مردم ارزش واقعی آن را نمی دانند و اسراف می کنند.

وی ابراز کرد: هم اکنون قیمتی که برای آب از مصرف کننده دریافت می شود یک چهارم قیمت واقعی آن است و بقیه هزینه را دولت پرداخت می‌کند؛ قیمت آب نسبت به برق و گاز و نسبت به کشورهای دیگر هم پایین است.

این مسئول تاکید کرد: از آنجا که تنها زمانی می‌توان آب مصرف کننده را قطع کرد که هزینه آن را پرداخت نکرده باشد، برخی مردم به توصیه های مصرف بهینه توجهی نکرده و گمان می‌کنند چون هزینه آن پرداخت می‌شود، می‌توانند بیش از حد مصرف کنند.

وی در پایان بیان کرد: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در عرصه آب نیازمند همکاری رسانه‌ها و مطبوعات با شرکت آب و فاضلاب است.

انتهای پیام / د

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار