ایران جانبی

» بخشودگی و معافیت پرداخت اجاره اسفند و فروردین مستاجرین موقوفات
کد خبر: 206592
تاریخ انتشار: 14 سپتامبر 2020 - 8:35
مدیرکل اوقاف استان قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین گفت: مجوز بخشودگی و معافیت های پرداخت اجاره دوماه اسفند و فروردین در موقوفات عرصه عیان آموزشی و تجاری و خدماتی استان که سرقفلی نداشته و متعلق به موقوفه است صادر شد.

حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و تحقق همدلی مواسات و دستگیری از هم نوعان در کنار فعالیت های مختلفی که مجموعه اداره کل اوقاف و امورخیریه طی ۷ ماه گذشته، با بهره گیری از عواید موقوفات در سطح استان، فعالیت های را انجام داده است.

وی گفت: در کنار توزیع بسته های معیشتی در چند مرحله، بسته فرهنگی، بهداشتی و مهر تحصیلی و همچنبن آزادسازی زندانیان توسط موقوفات استان، یکی از اموری که ما در اداره کل اوقاف استان از ابتدا پیگیر آن بودیم بخشودگی و معافیت های پرداخت اجاره موقوفات بود.

مدیرکل اوقاف استان افزود: ورود به حق و حقوق موقوفات در کشور با توجه به مباحث شرعی موجود در آن فقط با اذن نماینده ولی فقیه امکان پذیر است و به همین دلیل پیگیر اخذ این مجوز از سوی نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه بودیم که با بررسی ها و پیگیری های موجود، مجوز بخشودگی و معافیت های پرداخت اجاره دوماه اسفند و فروردین در موقوفات عرصه عیان آموزشی،تجاری و خدماتی که سرقفلی ندارند و سرقفلی هاشان هم متعلق به موقوفه هست در استان صادر شد و برگه اجاره این دوماه برای مستاجرین صادر نخواهد شد.

وی ادامه داد: جمع اجاره های بخشیده شده توسط اداره کل اوقاف و امورخیریه به مستاجرین موقوفات عرصه عیان وقف بلا سرقفلی حدود ۲ میلیارد ریال است که با توجه به معافیت گفته شده، از مستاجرین اجاره دریافت نشد.

این مقام مسئول در مورد تعداد مواردی که شامل این بخشودگی و معافیت می شوند تصریح کرد: تعداد عرصه عیان تجاری آموزشی و خدماتی که مردم و مستاجرین در آن دارای سرقفلی نیستند ۴۲ مورد می باشد که برای تمامی این ۴۲ مورد مجوز بخشودگی و معافیت از سازمان مرکزی اخذ شد.

مدیرکل اوقاف استان در خصوص حداکثری و حداقلی این اجاره ها اضافه کرد: بالاترین مبلغ اجاره متعلق به یک مستاجر است که ۵۸۰ میلیون ریال باید پرداخت می کرد و کمترین مبلغ هم مربوط به مستاجری با پرداخت ماهیانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار می باشد که برای هر یک از این عزیزان ۲ ماه معافیت ماه های اسفند و فروردین شامل شد.

مجیدی در پایان در مورد افرادی که اجاره ماه های اسفند و فروردین را پرداخت کرده اند گفت: اگر هریک از مستاجرین که مبالغ اجاره ماه های اسفند و فروردین را پرداخت کرده است مبالغ پرداختی به آنها عودت داده خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار