ایران جانبی

» بخشی از یک بنای تاریخی در شهر قزوین تخریب شد
کد خبر: 206863
تاریخ انتشار: 19 سپتامبر 2020 - 11:12
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین گفت: بخشی از ساباط تاریخی خیابان قدیمی عبید زاکانی قزوین از سوی افراد ناشناسی تخریب شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، علیرضا خزائلی ضمن محکوم کردن تخریب ساباط تاریخی خیابان عبید‌زاکانی اظهار کرد: در پی دریافت گزارش مردمی در شامگاه جمعه 28 شهریور ماه مبنی بر اقدام به تخریب ساباط ثبت ملی مربوط به دوره قاجار در مجاورت خانه تاریخی کسمایی میرمیران واقع در خیابان عبید زاکانی، پرسنل یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان به همراه کارشناسان حوزه میراث‌فرهنگی به محل اعزام و با تخریب بخش‌هایی از این اثر تاریخی توسط عوامل ناشناس مواجه شدند.

وی افزود: طبق کارشناسی صورت گرفته و شواهد موجود اقدام به تخریب عمدی محرز شده و شناسایی عوامل تخریب و برخورد قانونی با عامل یا عاملان آن توسط واحد حقوقی اداره در حال پیگیری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین بیان کرد: راه‌اندازی کارگاه برای مرمت بخش‌های تخریب شده این ساباط از امروز در دستور کار حوزه معاونت میراث فرهنگی قرار گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به عنوان متولی حفاظت و حراست از آثار ارزشمند تاریخی از هیچ خطایی در این زمینه چشم پوشی نخواهد کرد و بی‌شک آگاهی و اطلاع رسانی شهروندان می‌تواند در اقدام به موقع میراث‌بانان برای جلوگیری از وارد آمدن هرگونه آسیب به این آثار نقش موثری داشته باشد.

انتهای پیام/1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار