آمریکا به دنبال نفوذ حداکثری در ایران/ نباید اجازه دهیم راه عزت ملت اسلام به ذلت تبدیل شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76296
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۲۴
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: آمریکایی ها سعی در نفوذ حداکثری در ایران را دارند؛ آمریکا به دنبال دولت مردانی در داخل است که بتوانند با آنها کنار بیایند و از طریق آنان راه نفوذ در کشور را باز نمایند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص،حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به وصیت نامه امام حسین (ع) اظهار کرد: ایشان قبل از حرکت از مدینه به مکه وصیت نامه ای برای تفهیم مردم نوشته بودند که در آن به مردم می‌فرمودند بدانید من برای کسب مال و منفعت، قدرت طلبی،زیاد خواهی،فساد و ظلم به پا نخواسته ام.
وی در ادامه گفت:امام حسین به مردم فرمودند من فقط برای اصلاح امت جدم رسول الله قیام کردم و ایشان تمام اتهاماتی که بعدها بنی امیه علیه امام روا داشتند را پیشاپیش پاسخ دادند و پاسخ ها به قدری واضح بود که بنی امیه را رسوا کردند.
عابدینی با بیان اینکه امام حسین با امر به معروف به سراغ یزید رفت افزود: امام خمینی نیز برای امر به معروف به سمت آمریکا رفت ما هم باید برای مشخص کردن تکلیف داعش و صهیونیست ها باید جلوی عامل اصلی بایستیم و برای مقابله با این نفرت ها سراغ اندیشه ها را بگیریم.
این مسئول با اشاره به اینکه تقوا مانع نفوذ شیطان در افراد متقی است، گفت:امام جمعه و ائمه جماعات برای کسب تقوا و زندگی بر اساس تقوا قیام می کنند؛ نماز جمعه هم بر همین اساس تشکیل می شود.
امام جمعه اضافه کرد: از این پس باید تعهدی بر فکرها و اندیشه هایمان به و جود آوریم و از حسین بن علی (ع) درس شرف، استقلال،آزادگی،ذلت ناپذیری و سربلندی حتی اگر سر بالای نیزه است بیاموزیم تا دشمنان چشم طمع را بر ما ببندند و فکر نکنند می توانند در ما نفوذ کنند.
عابدینی با یادآوری شهادت سردار حسین همدانی و رسول پور مراد گفت: با توجه به فرمایشات رهبری زیاده خواهی، مقام گرایی، دنیا طلبی، سهل گرایی موجب نشود این حقیقت ها دیده نشوند و دین این شهدا به گردن ما بماند چرا که برای اینها برای دفاع از حرم زینب و حریت و آزادگی دفاع نموده و به شهادت رسیدند.
نماینده ولی فقیه با اشاره به نتایج برجام تصریح کرد: آمریکایی ها سعی در نفوذ حداکثری در ایران را دارند؛ آمریکا به دنبال دولت مردانی در داخل است که بتوانند با آنها کنار بیایند و از طریق آنان راه نفوذ در کشور را باز نمایند.
این مسئول عنوان کرد: ما باید هم به آمریکایی ها و هم به افرادی که به غربی ها چراغ سبز نشان می دهند بگوئیم هرگز نمیتوانند با ملت مسلمانی که از اولیاء و انبیاء پیروی می کنند و از امیر المومنین (ع) و حضرت فاطمه (س) الگو میگیرند کنار بیایند و جز کینه و نفرت چیزی از مسلمانان نصیب آمریکایی ها نخواهد شد.
عابدینی با اشاره به فرازی از زیارت عاشورا ” انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم ” گفت: کسانی که در مقابل یاران حقیقی انقلاب و فرزندان دلسوز انقلاب بد اخلاقی،خشم و نشان میدهند و در مقابل دشمنان محبت و خوشرویی و چراغ سبز نشان میدهند باید بدانند که خودشان به شدت تحت نفوذ هستند و مردم ما خشم و نفرت را علیه آنها اظهار می کنند.
عابدینی در ادامه اضافه کرد: کسانی که نام مذاکره بر روی امر و نهی امیرالمومنین نسبت زبیر و صحبت های امام حسین و امر بن سعد گذاشتند از امام حسین برای منافع دنیای خود و رنگین نشان دادن کارهای خود استفاده می کنند چرا که تاریخ ایمان را نمی فهمند و برای مقاصد دنیایی این کار را انجام میدهند.
امام جمعه قزوین با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در میان نخبگان خاطرنشان کرد: این ملت راه موفقیت،سربلندی،امید و نشاط را در پیش رو دارد و نباید اجازه دهیم راه عزت ملت اسلام به ذلت تبدیل شود؛ مقابله یمن در برابر دشمن و وحدت امت اسلامی در عراق و سوریه همه نشان دهنده اقتدار و سربلندی ملت است.
نماینده ولی فقیه با اشاره به اظهارات دشمنان انقلاب اسلامی ایران بعد از نمایش قدرت موشکی ایران بیان کرد: یکی از غربی ها بیان کرده که توان موشکی ایران ما را نگران میکند؛ چراکه آنها فکر می کنند موشک ما برای خوشحالی و امنیت و آرامش آنهاست؛ باید خطاب به آنها موشک های ما برای ایجاد رعب و وحشت شما به هوا پرتاب می شود و امیداریم که همواره نگران، خوار و ذلیل باشید.
عابدینی در پایان گفت: امسال در اجتماع نهم محرم کاری می کنیم که در آفرینش هنر حسینی خودمان را پیدا کنیم و در این حماسه معنوی و بزرگ نقش اقتدا داشته باشیم و امیدواریم همه تحت عنایت علی بن الحسین (ع) از بصیرت حسینی برخوردار باشیم.
انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار