برجام توان هسته ای ایران را مسالمت آمیز از بین برد/ دلار دو نرخی زمینه رانت و دزدی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 180135
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۷ - ۵:۲۴
رائفی پور در دانشگاه بین المللی امام(ره):
شاخص : رائفی پور گفت: دلار دو نرخی زمینه رانت و دزدی است اما چرا تک نرخی شدن آن اتفاق نمیفتد؟ چون سودشان در آن است؛ چرا شفاف سازی در مجلس نهادینه نمی‌شود؟ چون سود نمایندگان در آن است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، علی اکبر رائفی پور عصر امروز در جلسه ای با موضوع  فرصت‌ها و تهدیدهای جمهوری اسلامی که توسط جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: دانشجو اول باید حق را بشناسد و حق نسبی گرایی نیست و دانشجو نباید دچار روزمرگی شود.
وی افزود: بذر جمهوری اسلامی در کشور ایران نهاده شد؛ انقلاب اسلامی یک تفکر و نگاهی است که از دل این کشور ظهور کرد.

رائفی پور ابراز کرد: یکی از ویژگی‌های جامعه جمهوری اسلامی مهدویت است؛ امام خمینی در صحیفه فرمودند؛ مسیولی که در کارها نگاه مهدوی ندارد خائن است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی بر مبنای مقابله با استکبار تشکیل شد؛ استکبار در همه ادیان وجود دارد.

رائفی پور بیان کرد: امریکا هیچگاه نمی‌تواند از سلطه صهیونیست ها خارج شود مگر اینکه مردم این کشور انقلاب کنند و تبلیغات رسانه ها متوقف شود.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: ترامپ می‌گوید ۷هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کرده است تا جمهوری اسلامی را از بین ببرد.

وی بیان کرد: منطقه امروز در دست ایران اسلامی است؛هسته ای را از ما گرفتند و خیالشان راحت شد که بمب اتم نداریم.

رائفی پور اضافه کرد: بعد از هسته ای بحث موشکی را پیش کشیدند و بعد شبکه محیط زیستی را پیش کشیدند تا ببینند ذخایر موشکی ما کجا است تا در اولین حمله مورد هدف قرار دهد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در دفاع مقدس عراق توسط بسیاری از کشورها حمایت می‌شد، عنوان کرد: امریکا برنامه‌ریزی کرده بود بعد از یمن به سراغ ایران بیاید و برای این کار می‌خواست جنگ عرب و عجم راه بیندازد و این برنامه اسرائیل بود.

وی عنوان کرد: علی رغم ادعای برخی که می‌گویند برجام سایه جنگ را از سرما برداشت بلکه جنگ را روی سر ما آورد.

رائفی پور افزود: برجام برای این بود که هسته ای را مسالمت آمیز از ایران بگیرند و امروز هم برجام را رها کردند اما مسئولین ما همچنان این مسئله بی نتیجه را ادامه می‌دهند.

وی اظهار کرد: عربستان هیچگاه برای ما خطر نداشت اما امروز به عنوان دشمن درجه یک تبدیل شده است؛ من معتقدم عربستان، صدام دوم است.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: تهدیدات عربستان برای ایران از سال‌های اخیر آغاز شد اما عده‌ای مزدور در داخل در مقابل آن سکوت کردند.
وی بیان کرد: در یمن در هر ۱۰دقیقه یک کودک می‌میرد و در ایران دورریز غذا برای ۱۵نفر به بیرون ریخته می‌شود.

رائفی پور گفت: انقلاب اسلامی مرز خود را عقیدتی می‌داند و نژاد پرستی در آن جایگاهی ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: امروز که قاسم سلیمانی فرمانده نیروی های عراقی است یک معجزه است هرگاه به خدا تکیه کردیم موفق شدیم.
رائفی پور بیان کرد: ترامپ گفت قبل از من، یعنی در زمان اوباما؛ ایران می‌توانست در عرض ۱۲دقیقه منطقه را بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: این تحریمی که ما شدیم اگر در کشورهای دیگر میشد کنرش میشکست.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر کشور ایران نتوانست آن طور که باید بالنده شود به به خاطر این است که روندها و نهادهایی مبتنی بر دیدگاه بلند انقلاب ایجاد نکردیم.

رائفی پور افزود: در دولتها روندها را نتوانستیم اصلاح کنیم و نهادسازی غلط است چراکه سود دولت‌ها و افراد در این است؛ چرا در مشکلات کارگری باید از اصل نظام هزینه شود؟ چون هنوز نهادسازی مناسبی وجود ندارد.

وی بیان کرد: دلار دو نرخی زمینه رانت و دزدی است اما چرا تک نرخی شدن آن اتفاق نمیفتد؟ چون سودشان در آن است؛ چرا شفاف سازی در مجلس نهادینه نمی‌شود؟ چون سود نمایندگان در آن است.

رائفی عنوان کرد: ما تهدیدهای نظامی را توانستیم به فرصت تبدیل کنیم، امروز هم می‌توانیم از شرایط تحریم فرصت بسازیم.

وی با بیان اینکه چقدر از ظرفیت مردمی استفاده می‌کنیم، افزود: کشور ما ظرفیت‌های بالایی دارد، موشک تحریم شده ترین محصول کشور اسو اما در ساخت آن خودکفا هستیم و پیشرفته ترین موشک‌ها را می سازیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار