برجام موجب تضعیف انسجام و مقاومت اسلامی همه‌جانبه ایران/ هیچ گشایشی از برجام حاصل نشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 107701
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۱۹
امام جمعه قزوین تاکید کرد
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: دشمنان پس از گذشت یک سال نه به عهد و پیمان خود عمل کرده‌اند و نه تحریم‌ها را برداشته‌اند، بدون شک بنا هم ندارند حتی یک قدم برای ما بردارند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین دقایقی پیش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به رفتارهای زیاده خواهانه طرف مقابل در برجام اظهار کرد: یک سال از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ می‌گذرد؛ متاسفانه در جریان این توافقات، طرف مقابل نه تنها به تعهدات خود پایبند نبود بلکه امتیازاتی بیشتر هم گرفت.

وی با بیان اینکه آمریکا جز دشمنی با جمهوری اسلامی ایران هدفی ندارد، افزود: شاهد هستیم که آن‌ها نه به عهد و پیمان خود عمل کردند و نه تحریم‌ها را برداشتند و بدون شک بنا هم ندارند حتی یک قدم برای ما بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: خسارت‌بارتر از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، توهین و تحقیری است که به واسطه ساده لوحی و خوش خیالی عده‌ای نسبت به ملت ایران روا داشته می‌شود چراکه به بهانه برجام مردم ما را کوچک شمرده و تحقیر می‌کنند.

عابدینی ادامه داد: در واقع قدرت‌های غربی می‌خواهند ملتی که در همه عرصه‌ها تصمیم گیرنده بوده و از مواضع مستحکم و اقتدار رفتار می‌کند را به ملتی منفعل و وابسته به بیگانه تبدیل نماید.

امام جمعه قزوین افزود: در حقیقت دشمن درصدد است تا جمهوری اسلامی را از آرمان‌های اصلی خود که به تمام مسلمانان در منطقه و مستضعفان دنیا امید بخشیده است دور نماید و به دنیای اسلام از جمله یمن، بحرین، لبنان و غزه بگوید ما کسانی نیستیم که به آن دل بسته بودید.

وی در ادامه گفت: دشمن در نقشه برجام به دنبال تضعیف انسجام و مقاومت اسلامی همه‌جانبه ایران در مقابل کفر و استکبار است که البته چنین اجازه‌ای را به آن‌ها نخواهیم داد.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: برجام تا به حال نه برای ما دستاورد مالی و نه نفع معنوی و فرهنگی را داشته است؛ از هر سو که نگاه می‌کنیم خسارات فراونی از ناحیه مذاکرات آمریکا و همپیمانانش بر ما وارد شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار