برجام موجب ذوق‌زدگی دوست داران آمریکا/ انتصابات مغایر با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی مردود است/ با انتصاب فتنه‌گران مخالفت جدی خواهیم کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90228
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۵۶
امام جمعه قزوین
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه با برخی تصمیمات اخیر استاندار به طور جد مخالفت و برخورد خواهد کرد،گفت: همه ما موظف هستیم در برابر انتصاباتی که قرار است ارزشها و آرمانهای انقلابی را به خطر اندازد،قاطعانه مخالفت کنیم.

.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص‌نیوز، آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین با اشاره به جنبه های مختلف تقوی، اظهار کرد: تقوی یعنی جامعه ارزشی و ایمانی که همدلی و هم زبانی و احترام متقابل به یکدیگر در آن حاکم باشد.

امام جمعه قزوین با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز در هفته پیش رو، ابراز کرد: با توجه به فرصت پیش آمده به واسطه این اجلاس و نمایشگاهی که به مناسبت آن برپا شده، قطعا می توان گام موثری در ارتقاء کیفیت اخلاق و تقوی جامعه استانی برداشت و از فضای معنوی بهترین بهره را برد.

این مسئول یادآوری کرد: بختیار به عنوان دست نشانده استکبار جهانی در چهارم بهمن سال ۵۷ از ورود امام (ره) به ایران جلوگیری کرد اما ملت ایران قاطعانه و با انسجام در برابر ظلم ایستادند و در نهایت روز دوازدهم بهمن با ورود بنیان گذار جمهوری اسلامی به کشور تمام زحمات آنها به ثمر نشست.

وی با بیان اینکه دوستی ها و تعیین مسئولیت ها باید بر اساس خواست خداوند باشد، خاطرنشان کرد: خداوند همیشه یاور مسلمانان و مظلومانی است که تحت سلطه مستکبران و قدرت طلبان هستند.

عابدینی با اشاره به نتیجه مذاکرات هسته ای، گفت: عده ای به قدری در نتیجه به دست آمده غرق شده اند که انگار آمریکا لطفی در حق آنها کرده است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه نرم خویی در برابر ظالمان امکان پذیر نیست تشریح کرد: با توجه به تحریم های جدید آمریکا نباید نسبت به آن خوشبین بود و مشکلات اقتصادی تنها با تکیه به نیروها و سرمایه های داخلی بر طرف خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: اگر از بازی های سیاسی و غیر اصولی پرهیز شود و به رفتارهای متعهدانه و بر اساس تقوا، تعهد صادقانه، تلاش و کوشش خالصانه پرداخته شود یقیناً بسیاری از مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

وی در ادامه خطاب به استاندار قزوین عنوان کرد: با توجه به قدمت تاریخی و فرهنگی استان، جایز نیست افرادی بی سابقه و هم سو با فتنه گران در حساس ترین بخش‌های مدیریتی استان منصوب شوند.

نماینده ولی فقیه در قزوین خطاب به استاندار گفت: انتخاب افرادی که در سابقه کاری خود ارتباط نزدیک با فتنه و فتنه گران دارند جایز نیست؛ تعجب می‌کنم برای بعضی مدیریت‌ها آن قدر اوضاع وخیم جلوه می‌کند که باید افرادی انتخاب شوند که نه سابقه مدیریتی دارند و نه در عرصه فرهنگ خوشنام هستند.

عابدینی با بیان اینکه با برخی تصمیمات اخیر استاندار به طور جد مخالفت خواهد کرد، گفت: من ، مردم متدین و شهید پرور قزوین موظف هستیم در برابر انتصاباتی که قرار است ارزشها و آرمانهای انقلابی را به خطر اندازد قاطعانه مخالفت کنیم.

امام جمعه با اشاره به فشارهای برخی جریانات خاص در عزل و نصب ها به استاندار قزوین، اضافه کرد: اگر در عزل و نصب مدیر کل ارشاد اسلامی به نظرات و خواسته مردم و روحانیت توجه نشود در واقع مدیر کل ارشاد اسلامی استانداری منصوب شده است نه مردم قزوین!

این مسئول یادآور شد: مقام معظم رهبری تاکید زیادی بر مسئله نفوذ در ابعاد مختلف جامعه کرده اند به همین جهت نباید اجازه داده شود که دست نشانده های فتنه گران در مسئولیت‌های حساس قرار گیرند.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو تاکید کرد: کار و تلاش ما باید برای رضای خدا و در راه او باشد نه از روی هوا و هوس، از این جهت مسئولان برگزاری انتخابات باید این نکته را مورد توجه قرار دهند.

عابدینی در پایان خاطرنشان کرد: شیعیان باید در عمل و رفتارشان از امامان پیروی کرده و آنها را در تمام ابعاد زندگی الگوی خود قرار دهند.

انتهای پیام /۱۳۰۰

مطالب مرتبط

4 پاسخ به “برجام موجب ذوق‌زدگی دوست داران آمریکا/ انتصابات مغایر با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی مردود است/ با انتصاب فتنه‌گران مخالفت جدی خواهیم کرد”

 1. Khabarkhan گفت:

  وقتی جنگ نرم که آقا سالهاست به هر بهانه ای در هر محفلی کریزی به آن می زند فقط به عنوان یک شعار بی ارزش در بین مردم و مسئولین مطرح باشد نتیجه ای بهتر از نفوذ همه جانبه دشمن قسم خورده‌ در اعماق لایه های مختلف جامعه نداشته و حضراتی که در نتیجه اینگونه اقدامات (جنگ نرم) بر سر کار گماشته شده اند اقدام به مهره چینی می نمایند و در برابر نظرات مخالف صورت مسئله را پاک می کنندو اجازه حضور منتقدین را در محافل نمی دهند.

 2. کمال تعهدی گفت:

  لطفا در انتصابات دولت و امور دولت دخالت نکنید زنده باد روحانی

 3. دیان گفت:

  وقتی یک عده فت….. با شعار امید! اعتدال! تدبیر! بر مسند کار قرار گیرند ، حال و روز مملکت بهتر از این نمیشود.

 4. زهرا گفت:

  متاسفانه چند سال است که به توصیه ها ونصایح امامان جمعه بخوص درر استان قزوین کمتر توجه میشود حتی بعضی موقع اگر بتوانند علیه نظراتشان مسؤلین حرف میزنند .
  واقعا باید برای این مشکل که به فرسودگی و تخریب ریشه انقلاب اسلامی صدمه میزند زودتر رسیدگی شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار