رفع مشکلات با برجام سرابی بیش نبود
کد خبر: 107692
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه تهاجم فرهنگی و القای ناامیدی از خطرات برجام بوده است، گفت: با افزایش بیکاری و تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی روبه رو هستیم که نتیجه دل بستن به دشمن است.

حجت‌الاسلام علی قابل امام جمعه موقت قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص دستاوردهای برجام پس از گذشت یک سال از اجرای این توافق، اظهار کرد: یک سال از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ می‌گذرد و بی‌اعتمادی به آمریکا برهمگان ثابت شد؛ برجام یک پوشش است برای پرونده‌‌های جنجالی که دشمن به بهانه وجود بمب اتم در ایران آن را طراحی کرد.

وی با بیان اینکه با همین پیش‌ فرض‌ها تحریم‌ها بر ملت ایران تحمیل شد، افزود: پس از گذشت یک سال شاهد بد عهدی‌های طرف مقابل هستیم و این رفتارها همواره نشان از فریب‌کاری مستکبران و ابرقدرت‌ها دارد.

امام جمعه موقت قزوین در ادامه گفت: اما جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد روی عهد و پیمان خود می‌ایستد و با حسن نیتی که دارد بر تعهدات خود پایبند است.

آمریکایی‌ها به تعهداتشان در برجام عمل نکردند

قابل با اشاره به اینکه مردم تاکنون اثرات برجام را در زندگی خود احساس نکرده‌اند گفت: اینکه دولتمردان رفع همه مشکلات کشور را به برجام گره می‌زدند باوری بی‌مبنا و سرابی بیش نبود و امروزه پوشالی بودن آن برای همه آشکار شده است.

این مسئول اذعان داشت: امروز همان آقایان که مدعی فتح‌الفتوح بودن برجام بودند، اعتراف می‌کنند قرار نبوده مشکلات کشور با برجام حل شود اما تاریخ همه چیز را ثبت می‌کند.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه چشم امید داشتن به بیگانگان برای رفع نیازهای داخلی خلاف سنت الهی است، تاکید کرد: ملت ایران باید این واقعیت را بپذیرند که قرار نیست مصرف کننده کالاهای بنجل غرب باشد.

چشم امید دولت برای حل مشکلات به نیروهای داخلی باشد

وی با تاکید براینکه دولت باید امکانات تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کند، افزود: متاسفانه بعد از گذشت یک سال با افزایش بیکاری و تعطیلی روز افزون کارخانجات و واحدهای تولیدی روبه رو هستیم که نتیجه دل بستن به دشمن است؛ چشم امید دولت برای حل مشکلات باید به نیروهای داخلی باشد نه خارج‌نشینان.

قابل ادامه داد: اگر هم پولی در اختیار دولت قرار می‌گیرد صرف خرید کلاهای خارجی می‌شود و چرخ اقتصادی کشورهای بیگانه را به چرخش درمی‌آورد.

امام جمعه موقت قزوین خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد از کالاهای مصرفی کشور از طریق قاچاق وارد می‌شود و این فاجعه‌ بزرگی است که سرمایه خام کشور اینگونه به هدر می‌رود.

قابل در پایان با بیان اینکه تهاجم فرهنگی و القای نا امیدی از دیگر خطرات برجام بوده است، تصریح کرد: دشمن همچنان درصدد لطمه زدن به جمهوری اسلامی ایران است لذا ملت ایران باید تحلیل درستی از شرایط و موقعیتی که در آن قرار داریم داشته باشند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار