برخورداری بیش از ۵۰۰ روستای استان از اینترنت/ قزوین رتبه ۸ در شاخص توسعه ارتباط کشوری دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174121
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین با بیان اینکه استان قزوین رتبه 8 در شاخص توسعه ارتباط کشوری دارد، گفت: 350 روستا به اینرنت بی سیم و 178روستا به اینترنت سیمی استان قزوین مجهز شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، رضایی نیک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین در نشست فعالان گردشگری الکترونیک ایران که صبح امروز در سالن کنفرانس استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: روند توسعه جهانی که برای سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته شده است در صورتی که زیرساخت های لازم در کشور وجود نداشته باشد، تحقق نخواهد یافت.

وی افزود: در استان قزوین ۸۴۲ روستا وجود دارد که ۸۳۰ روستا با ارتباطات متفاوت تلفن، ارتباط برقرار می‌کنند.

این مسوول بیان کرد: همه شهرهای استان دارای پوشش تری جی و فور جی هستند لذا گردشگری الکترونیک در این استان با مشکل مواجه نخواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین تصریح کرد: ۸۵ درصد روستاهای استان دارای تلفن همراه بوده و ۱۰۰درصد روستاها به تلفن ثابت مجهز هستند.

وی تشریح کرد : ۳۵۰ روستا به اینرنت بی سیم و ۱۷۸روستا به اینترنت سیمی استان قزوین مجهز شده‌اند.

این مسوول با بیان اینکه استان قزوین رتبه ۸ در شاخص توسعه ارتباط کشوری دارد، افزود: روستاهای بسیاری در استان در دست کار در زمینه توسعه ارتباطات و زیرساخت‌ها هستند.

رضایی نیک با اشاره به اینکه قزوین در زمینه انتقال داده در میان استان‌ها‌ دارای ۳۲۶ گیگا بایت پهنای باند است، افزود: ۵۰گیگا بایت پهنای باند به استان قزوین اختصاص یافته است که تا کنون ۲۰گیگا بایت آن مورد استفاده قرار گرفته است.

وی بیان کرد: عدم استفاده از زیرساخت و اینترنت چالش استان ما است و باید از موزه الکترونیک و گردشگری الکترونیک بهره مند شویم.

این مسوول تاکید کرد: اگر برای انجام بسیاری از فعالیت‌ها در ادارات از روش‌های الکترونیک و ارسال ایمیل استفاده نکنیم با چالش‌های متفاوتی در زمینه کاغذ مواجه خواهیم بود.

رضایی نیک با بیان اینکه بهروی در گردشگری پایین است، افزود: اگر در ارایه خدمات به صورت الکترونیک فعالیتی نداشته باشیم با چالش های متفاوتی در زمینه آب و نفت مواجه خواهیم شد.

وی عنوان کرد: مدیران باید رسالت و مسئولیت خود را در مواجه با چالش انجام بدهند؛ حل تمامی چالش ها و مشکلات بر عهده دولت نیست و باید سطح تفکر مدیران و شهروندان در گردشگری تغییر پیدا کند.

این مسوول با اشاره به اینکه عدم استفاده از تکنولوژی خود تحریمی است، افزود: زیر ساخت‌های لازم توسط دولت ایجاد شده است و پهنای باند مورد نیاز برای فعالیت در فضای مجازی در کشور خریداری شده است.

این مسوول گفت: تمامی ادارات استان برای فعال شدن در حوزه گردشگری الکترونیک و سلامت باید با یکدیگر همکاری کنند تا بتوانیم در این زمینه درآمد زایی داشته یاشیم.

وی تشریح کرد: اگر می خواهیم گردشگر جذب کنیم باید از اپلیکیشن‌ها به خاطر سرعت بالا برای معرفی کشور در اینترنت استفاده کنیم.

رضایی نیک عنوان کرد: فرهنگ استفاده از گردشگری الکترونیک باید در جامعه ایجاد شود و مدیران و روحانیت استان باید در این زمینه فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: اگر از پهنای باند تنها برای شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد و  از بحث کار آفرینی و ایجاد شغل غفلت شود یک تهدید به شمار می رود.

این مسوول ابراز کرد: سومین استان در زمینه ایجاد کارگروه استانی برای تخصیص تسهیلات به گروهای دانش اموزی و دانشجویی هستیم و به افراد ارایه دهنده نرم افزار تا سقف ۲۰۰میلیون تومان تسهیلات خواهیم داد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار