برخورد جدی با اختلال‌گران در فضای مجازی/قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی خط قرمز ندارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148845
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
معاون اول رییس قوه قضائیه تاکید کرد
شاخص : معاون اول رییس قوه قضائیه با تاکید بر برخورد جدی با اختلال‌گران در فضای مجازی، گفت: با تمام توان در مقابل مفسدان اقتصادی و کسانی که به بیت المال، منابع طبیعی و دارایی مردم دست اندازی می‌کنند ایستاده و در این زمینه خط قرمز ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان قزوین که پیش از ظهر امروز با حضور مسوولان استانی در سالن عدالت دادگستری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ۲ نوع قدرت از طرف خداوند به انسان داده شده که یکی قدرت شخصی و توانایی ذهنی است و امیدواریم این قدرت را در جهت اطاعت از خدا و انجام فرامین خداوند به کار گیریم.

معاون اول رییس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: قدرتی دیگر برای مسوولیتی است که به فرد واگذار می‌شود و از خدا می‌خواهیم به ما عنایت کند از قدرتی که بر اثر خون شهدا، جانبازی جانبازان، آزادگان و مجاهدان در طول تاریخ و حدود ۴۰ سال پس از انقلاب در اختیارمان قرار گرفته در خدمت اسلام، نظام اسلامی و مردم به خصوص طبقات پایین و ضعیف جامعه به کار ببریم.

این مسوول ادامه داد: نباید هنگام شنیدن انتقاد دیگران از خود، ناراحت شویم بلکه برای برطرف کردن عیب خود و رفع گرفتاری دیگران با صبر و حوصله تلاش کنیم.

اژه‌ای با اشاره به اینکه برخی توقع دارند علاوه بر حکومت بر ملت خود بر دنیا حکومت کنند، تصریح کرد: اما رهبر ما شخصیتی فرهیخته، عالم، مجاهد، وارسته و دلسوز برای کشور و مردم است و امروز ما زیر پرچم ولایت خدمت می کنیم و باید از این موقعیت برای خدمت به مردم، خانواده شهدا، جانبازان و طبقه محروم استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد:  باید از فریب و مکر شیطان و هوای نفس مراقبت و در مقابل مشکلات شانه خالی نکنیم در این راستا از قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت و نماز کمک بخواهیم.

معاون اول رییس قوه قضاییه عنوان کرد: اگر در مسیر تقوا قرار بگیریم دیگر ترس از کسی نخواهیم داشت و نباید از این اراذلی که امروز عربده می کشند و میخواهند افکار پوچ خود را به همه تحمیل کنند که ما مدافع حقوق بشریم نگران باشیم.

این مسوول در ادامه گفت: فشارها بر قوه قضائیه افزوده و کمتر نخواهد شد که یکی از علل آن سیاست‌های کلی این قوه است.

اژه‌ای ادامه داد: قوه قضائیه از همه کسانی که در جهت رونق و سرمایه گذاری اقتصادی، خدمت به مردم، کشور و ایجاد اشتغال فعالیت اقتصادی سالمی دارند پشتیبانی می کند و با تمام توان در مقابل مفسدان اقتصادی و کسانی که به بیت المال، منابع طبیعی و دارایی مردم دست اندازی می‌کنند ایستاده و مبارزه خواهد کرد و در این زمینه خط قرمز ندارد.

وی با بیان اینکه این قوه به کسانی که در جهت آرامش و امنیت مردم، ارتقای اخلاق و فرهنگ اسلامی در زمینه‌های مختلف تلاش می‌کنند کمک خواهد کرد،گفت: در مقابل کسانی که امنیت جامعه را به خطر می‌اندازند و از طریق فضای مجازی به دروغ و تشنج آفرینی می‌پردازند و یا با سرقت مسلحانه، ترور و آدم ربایی و یا از طریق فضای مجازی حیثیت مردم را به خطر می‌اندازند با کمک همه دستگاههای نظامی و انتظامی و مردم ایستاده و موفق خواهیم شد.

معاون اول رییس قوه قضائیه تصریح کرد: رسانه اعم از دیجیتال و غیر دیجیتال، مکتوب و غیرمکتوب یکی از وسایل ارتقای دانش جامعه بوده و در جهت افشای مفاسد به دستگاه قضایی و امنیتی کمک کرده و میتواند در جهت نشان دادن عیب‌ها و نقص‌ها یار و مددکار همه مجریان در همه قوا باشد.

این مسوول اضافه کرد: اگر رسانه در اختیار نااهلان قرار گیرد به همان مقدار می‌تواند بر اخلاق افراد، امنیت جامعه، تخریب اقتصادی و نفوذ بر سبک زندگی کشور اثر بگذارد.

اژه ای خاطرنشان کرد: امروز در بعضی موارد افراد نااهل وارد شدند و از طریق فضای مجازی خطراتی را متوجه جامعه می‌کنند که نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم.

وی تاکیدکرد: به رسانه‌های سالم که در خدمت انسانیت، اخلاق و پیشرفت جامعه و نظام اسلامی هستند کمک می‌کنیم اما اگر بخواهند ارزشهای دینی را زیر پا گذاشته و امنیت مردم را به خطر بیاندازند برخورد می‌کنیم و از هیاهوی دروغین امروز هراسی نداشته و مقابله خواهیم کرد.

معاون اول رییس قوه قضائیه با بیان اینکه همه در مقابل قانون یکسان هستند، گفت: نظام و مردم شایسته خدمت هستند و همه تلاش می کنیم با همدلی و مشورت با حفظ مرزها و مسوولیت‌ها کارها را پیش ببریم که مشورت و همفکری و همکاری با استقلال منافاتی ندارد.

این مسوول با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه های جدی دولت است، ادامه داد: امروز مسئله اقتصادی از مسایل مهم است و دشمنان می‌خواهند از این هربه استفاده کنند.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: برخورد با متخلفان اقتصادی ابعاد مختلفی همچون مسایل سیاسی، اقتصادی، اشتغال و… دارد  چون مسئله ابعاد مختلفی دارد لازم است در جمعی مشورت کنیم و همه جوانب را بسنجیم و با لحاظ همه تمهیدات، تصمیم اتخاذ کنیم.

وی در پایان گفت: باید به وضع اداری، رفاهی و مشکلات خانواده زیر مجموعه کمک کرده و نظارت کنیم تا شیطان و شیطان صفتان، نیروی زیرمجموعه ما را نلغزاند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار