برخورد جدی با شکارچیان غیرمجاز حیات وحش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73869
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳
سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان اعلام كرد
شاخص : سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان قزوین گفت: در راستاي اجرای مقررات شکار در زیستگاه های حیات وحش استان با شكارچيان غيرمجاز برخورد جدي مي‌شود.

سیاوش شمسی پور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از دستگیری۶ شکارچی متخلف در ۴ روز گذشته در زیستگاه های حیاط وحش استان خبر داد و اظهار کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بوئین زهرا، واحد سر محیط بانی الموت شرقی و سرمحیط بانی طارم سفلی در حین گشت و اجرای مقررات شکار در زیستگاه های حیات وحش استان ۶ نفر از متخلفین شکار غیرمجاز را دستگیر کردند.

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان قزوین با هشدار به کسانی که بدون اخذ مجوز به حوزه های استحفاظی محیط زیست استان وارد می شوند، اعلام کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان به طور شبانه روزی در حال گشت زنی و کنترل مناطق تحت مدیریت هستند و با متخلفان در حوزه شکار و صید برابر با قانون و با قاطعیت برخورد خواهند کرد.

این مسئول با اشاره به تحویل متخلفین به مقامات قضایی، عنوان کرد: از این شکارچیان لاشه یک راس بز، ۶ قطعه کبک، یک سرخرگوش و همچنین ۵ قبضه سلاح شکاری و مقادیر مشابهی ادوات شکار کشف و ضبط شده است.

وی از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در عرصه شکار و صید مراتب را به سر محیط‌بانی‌ها و ادارات محیط‌زیست استان اطلاع دهند تا با متخلفان شکار و صید به طور قاطع برخورد شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار