لزوم برخورد جدی با مسئولانی که در خدمت به مردم کوتاهی می‌کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96854
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۰۷
دادستان عمومی و انقلاب قزوین تاکید کرد:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: برخورد قانونی با کسانی که در خدمت رسانی کوتاهی می‌کنند درس عبرتی برای دیگران می شود و همچنین برای مدیران دلسوز خدمتگذار ایجاد انگیزه می کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در نشست شورای مسئولان قضایی استان قزوین بیان کرد: در خصوص نحوه ارائه خدمات توسط دستگاه‌های دولتی به مردم گلایه‌های زیادی وجود دارد در نتیجه نمی توان نمره خوبی به مجموعه دستگاه‌های اجرایی داد.

وی ادامه داد: مطابق قانون نظام سلامت اداری کشور حقوق و تکالیفی برای مسئولان در ارائه خدمت به مردم وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: نباید شاهد کوتاهی در انجام وظایف باشیم چراکه چنین روندی منجر به تضییع حقوق عمومی و بیت المال می شود بنابراین کوتاهی در این خصوص به هیچ وجه پذیرفته نیست.

صادقی نیارکی با تاکید بر اینکه باید ادارات را ملزم کنیم تا در انجام وظایف خود نسبت به مردم اهتمام بیشتری داشته باشند افزود: همه دستگاه‌های دولتی و عمومی نسبت به خدمت‌گذاری مکلف هستند و نباید در یک دستگاه نگاه اقتصادی بر نگاه خدمتی غلبه کند.

وی تصریح کرد: هر کسی که در زمینه خدمت رسانی به مردم کوتاهی کند با او برخورد می شود، حال اگر این فرد به جریان خاصی هم منتسب باشد دلیل بر اغماض نیست بلکه کوتاهی در ارائه خدمت باید هدف مستقیم بازرسی قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین توضیح داد: برخورد قانونی با کسانی که در خدمت رسانی کوتاهی می‌کنند درس عبرتی برای دیگران می شود و همچنین برای مدیران دلسوز خدمتگذار ایجاد انگیزه می کند.

صادقی نیارکی بیان کرد: کم فروشی یکی از مسائل حوزه تجارت کالا است که باید مورد توجه قرار دهیم و مسئولان و متولیان امر در همه ساعت های حضور وقتشان را صرف خدمت به مردم کنند.

این مسئول یادآورشد: اقدامات پیشگیرانه مد نظر است چراکه اعتقادی به برخورد چکشی نداریم بلکه می خواهیم شرایط و بستر کار را به شکلی فراهم کنیم که تخلف اداری تا حد ممکن کاهش یابد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار