برخورد قاطع با تبلیغات زودهنگام انتخاباتی/ تغییر یکی دیگر از فرمانداران استان تا چند روز آینده - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59598
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۴:۱۰
معاون سیاسی- امنیتی استانداری قزوین تاکید کرد
شاخص : معاون سیاسی- امنیتی استانداری قزوین با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام خلاف قانون است، گفت: در صورت مشاهده با اشخاص و گروه‌های متخلف برخورد قاطعی صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین با حضور در اولین نشست ستاد انتخاباتی استان که در دفتر جلسات معاونت سیاسی استانداری برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در چند روز گذشته از جانب وزارت کشور اعضای ستاد انتخاباتی استان منصوب شدند و در حال حاضر این ستاد دارای ۱۰ عضو و ۷ کمیته انتخاباتی می‌باشد.

وی با بیان اینکه بنده رئیس این ستاد هستم و سایر اعضا طبق جایگاه مسئولتی که دارند انتخاب شده‌اند،عنوان کرد: فرامرز مرادی مدیرکل سیاسی استانداری به عنوان دبیر ستاد انتخابات، رضا سجادفر مدیرکل امنیتی- انتظامی استانداری به عنوان مسئول کمیته امنیتی انتخابات، سید منوچهر حیاتی مدیرکل مالی استانداری عضو و مسئول کمیته مالی و پشتیبانی، مریم نجف‌آبادی مدیرکل آموزش استانداری در سمت آموزش انتخابات، مسعود امیرصوفی مدیرکل حراست استانداری به عنوان مسئول کمیته حراست و استعلامات انتخابات منصوب شدند.

رحیمی افزود: صفر لک مدیرکل فناوری استانداری در جایگاه مسئول کمیته فناوری انتخابات، هادی صاددق دقیقی مدیرکل روابط عمومی استانداری به عنوان مسئول کمیته اطلاع‌رسانی، حمزه محمدی مدیرکل بازرسی انتخابات به عنوان مسئول کمیته حقوقی انتخابات و محمدصدرا آراسته مدیرکل ثبت احوال استان به عنوان عضو ستاد انتخاباتی استان انتخاب شدند.

مدیران دولتی برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس باید قبل از ۲۸ خرداد ماه استعفا دهند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین با تاکید بر اینکه قوانین انتخابات همان قوانین ثابت است و در صورت تغییر از جانب ستاد انتخاباتی ابلاغ می‌شود، اذعان داشت: اولین موضوعی که باید به اطلاع همگان برسد این است که تمامی افرادی که قصد دارند کاندیدا شوند باید قبل از ۲۸ خرداد ماه استعفای خود را اعلام کنند و بعد از این تاریخ قطع‌یقین مورد قبول نخواهد بود.

این مسئول با اشاره به ماده ۲۹ قانون انتخابات مبنی بر استعفای شاغلین دولتی، مدیران کل و اعضای شورای شهر بر رعایت این اصل تاکید کرد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تغییر فرماندارها تصریح کرد: همه کسانی که حکم دارند، جایگاه قانونی داشته و می‌توانند کار خود را انجام دهند و طبق تشخیص دولت و وزارت کشور در حال حاضر شرایط اینگونه پیش می‌رود که البته دیر نشده است و ممکن است اتفاقاتی در این رقم بخورد.

رحیمی اضافه کرد: استان قزوین ۶ فرمانداری دارد که از این تعداد ۳ تعداد تغییر پیدا کرده است اما ۳ فرماندار از دولت پیشین در حال فعالیت هستند که نفر پیشنهادی برای تغییر یکی از آن‌ها به وزارت کشور معرفی شده که کار آن در حال انجام است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین همچنین تاکید کرد: ۱۹ بخشداری در استان داریم که بخشدار ۱۵ منطقه تغییر پیدا کرده است و ۴ منطقه نیز همچنان با بخشداران قبلی مدیریت می‌شوند.

موافق طرح استانی شدن انتخابات مجلس هستم

وی با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات اظهار کرد: بنده شخصا با این طرح موافق هستم چراکه انتخابات با کیفیت بیش‌تری برگزار می‌شود و از تنش‌های محلی کاسته خواهد شد.

رحیمی در رابطه با تبلیغات زودهنگام خاطرنشان کرد: قانون این اجازه را به افراد و گروه‌ها نداده است هر چند ایجاد فضای مناسب برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات وظیفه همه ماست.

این مسئول تاکید کرد: تبلیغات زودهنگام خلاف قانون است و در صورت مشاهده برخورد قاطعانه‌ای صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به افزایش شعب و صندوق‌های اخذ رای عنوان کرد: تعداد شعبات انتخاباتی را هیئت‌های اجرایی مشخص می‌کنند و تعداد صندوق‌های رای را هر حوزه انتخاباتی طبق شرایط مقرر خود کم یا زیاد می‌کند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین با بیان اینکه انتخابات ایران بسیار سالم بوده و از بهترین انتخابات‌ها در سطح جهان است، گفت: هیچ شک و شبهه‌ای را نمی‌توان به انتخابات ایران وارد کرد و ما این قول را به مردم می‌دهیم که کوچک‌ترین حقی از کسی ضایع نشود و اگر تخلفی هم صورت بگیرد به شدت با متخلفین برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “برخورد قاطع با تبلیغات زودهنگام انتخاباتی/ تغییر یکی دیگر از فرمانداران استان تا چند روز آینده”

  1. طاهرخانی گفت:

    نوبتی هم باشه نوبت تغییر فرماندار آوج است اما فرماندار تا کستان .. ایکاش قبلی میماند

  2. فلاحت پیشه گفت:

    یعنی احتمال دارد علی اکبر طاهرخانی فرماندار تاکستان بشه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار