برخورد قاطع دستگاه قضایی با مفسدین اقتصادی در استان/ پرونده هفت‌سنگان در حال بررسی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166724
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۰۹
رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد
شاخص : رئیس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه هیچ حاشیه امنی برای مفسدین اقتصادی ایجاد نخواهیم کرد گفت: در استان قزوین برخورد قاطعی با مفسدین اقتصادی خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، با بیان اینکه دین در مردم سالاری دینی اصلی‌ترین رکن است اظهار کرد: دستگاه قضایی با عدالت عجین است.

وی با اشاره به اینکه اساس این عالم هستی عدالت است افزود: اساس هر حکومتی باید بر پایه عدالت باشد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: کسانی که قانون تصویب می‌کنند باید آگاه به قانون باشند و در مقام اجرایی هم باید مدیرانی متعهد و متخصص به کار گرفته شوند.

این مسئول گفت: در حال حاضر آسیب هایی در  دستگاه قضائی وجود دارد که به موقع باید بیان شود چراکه سلامت دستگاه قضایی تضمین کننده سلامت سایر دستگاه‌ها است.

قدرتی با بیان اینکه دستگاه قضایی ۵ ماموریت اصلی دارد ابراز کرد: احقاق حق و پیشگیری از جرم عمده ترین وظیفه دستگاه قضایی است.

وی عنوان کرد: دستگاه قضایی به عنوان محور تحقق عدالت در جامعه نیز چشم بینای نظام برای نظارت بر همه دستگاه‌ها است و هرجا که احساس کنیم حقی تضییع می‌شود بدون هیچ اغماضی ورود خواهیم کرد.

کاهش جمعیت کیفری از سیاست‌های مهم دستگاه قضایی است

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: هیچ فردی در هیچ جایگاهی حق ندارد توصیه ناحقی به دستگاه قضایی داشته باشد و هیچ موردی نباید مانع از عملکرد این نهاد باشد.

این مقام قضایی تصریح کرد: استقلال دستگاه قضایی ضامن احقاق حق و عدالت است و قاضی باید بی طرف و عادلانه عمل کند.

قدرتی یادآور شد: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری باید برخوردی قاطع با مفاسد اقتصادی در دستگاه قضایی صورت گیرد چراکه عده‌ای با ابزاری که در دست دارند در صدد نفوذ به این نهاد در جهت منافع خود هستند.

وی تاکید کرد: مردم باید ۲۴ ساعته از مشاوره حقوقی برخوردار باشند چراکه بخشی از این آسیب‌های اجتماعی به دلیل عدم آگاهی از مسائل حقوقی است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: دستگاه قضایی گام‌های خوبی در جهت مبارزه با مفسدین برداشته است و همین امر موجب به خطر افتادن منافع برخی شده که باعث شده عده‌ای به این نهاد ارزشمند هجمه کنند.

این مسئول اذعان داشت: عده‌ای می‌خواهند در فعالیت دستگاه قضایی سنگ اندازی کنند اما این نهاد مقتدرانه در مسیر احقاق حقوق مردم پیش می‌رود.

وی گفت: در استان قزوین برخورد قاطعی با مفسدین اقتصادی خواهیم داشت حتی اگر برخی پرونده‌ها مختومه شده باشد مورد بررسی مجدد قرار می‌گیرد.

این مقام قضایی تشریح کرد: هیچ حاشیه امنی برای مفسدین اقتصادی ایجاد نخواهیم کرد و کاهش جمعیت کیفری از سیاست‌های مهم دستگاه قضائی است.

دستگاه قضاء به دنبال مچ گیری از رسانه ها نیست

قدرتی افزود: اصحاب رسانه نقش مهمی در احقاق حقوق عمومی دارند اما گاهی به دلیل ترس بی مورد وارد میدان نمی‌شوند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار کرد: دستگاه قضاء به دنبال مچ گیری از رسانه‌ها نیست اما انتظار می‌رود نسبت به صحت و درستی اخبار توجه شود.

وی در خصوص پرونده هفتسنگان تشریح کرد: مساحت این زمین‌ها ۲۴ هکتار است که از دستگاه قضایی، علوم پزشکی و دانشگاه آزاد در این منطقه زمین داشتند.

این مسئول قضایی ادامه داد: حدود ۶۰ نفر از کارمندان دستگاه قضایی استان در زمین‌های هفتسنگان دست داشتند که با رسیدگی امروز حدود ۳۶ نفر باقی مانده اند.

قدرتی بیان کرد: امروز پرونده هفتسنگان به هفت خان رستم تبدیل شده و چندین دیدگاه وجود دارد اما ما در حال جمع آوری گزارش‌ها هستیم و مدارک جدیدی را به دست آورده‌ایم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: امام جمعه شهر قزوین قطعا با حسن ظنی که دارند به موضوع هفتسنگان پرداخته‌اند و مطالبه می‌کنند اما عده‌ای در پی سوء استفاده هستند.

قدرتی بیان کرد: قطعا اگر حقوقی از دولت و مردم در ماجرای هفتسنگان ضایع شده باشد احقاق خواهد شد چراکه دستگاه قضایی خود علمدار عدالت و احقاق حقوق است.

وی در خصوص زمین‌های نیاوران که مورد ساخت و ساز قرار گرفته گفت: سازمان بازرسی در حال پیگیری به این پرونده است.

این مسئول تاکید کرد: دستگاه قضایی در برخورد با تغییر کاربری ها قاطع عمل می‌کند و عمل اصلی بسیاری از این تغییر کاربری ها به تعاونی‌های مسکن ادارات مربوط می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار