برخورد قانونی با ثبت نام های غیرمجازعتبات عالیات - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96882
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۳۶
دادستان شهرستان البرز خبر داد؛
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز گفت: با دفاتری که به صورت غیر مجاز اقدام به ثبت نام عتبات عالیات می نماین برخورد جدی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، امیر جلالی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز با اشاره به درخواست سازمان حج و زیارت برای برخورد با عوامل دفاتر غیرمجاز اظهار کرد: با دفاتری که به صورت غیرمجاز جهت اعزام اشخاص به عتبات عالیات اقدام به دریافت مدارک و وجوه می‌نمایند برخورد قانونی می شود.

وی از اعزام های فردی یا گروهی در خارج از ضوابط قانونی ابراز نگرانی کرد و افزود: با توجه به وضعیت فعلی منطقه و کشورهای همسایه مسئولین توجه جدی‌تری به اعزام‌های خارج از برنامه سازمان حج و زیارت داشته باشند.

جلالی در ادامه گفت: ممکن است برخی افراد سودجو با سوء استفاده از احساسات پاک مذهبی مردم ، دست به کلاهبرداری وسرقت وجوه و اموال مشتاقان زیارت قبور ائمه معصومین (علیهم السلام)  بزنند.

این مسئول توضیح داد: حتی اگر دفاتر قصد اعزام زائرین را داشته باشند در فرآیند اخذ روادید ، خروج از مرز و موضوعات سیاسی و حقوقی خارج از مرز با مشکلات قانونی روبه رو خواهند شد.

وی اضافه کرد: در صورت بروز مشکل، حمایت قانونی دولت ایران از این قبیل زوار را سخت خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز در پایان تاکید کرد: با توجه به مشکلات ذکر شده و نظر به تصمیم مقامات عالی قضایی، دادستانی البرز شناسایی و برخورد با دفاتر غیر مجاز زیارتی را در دستور کار ضابطین قضایی قرار داده و انتظار می رود با هوشیاری و آگاهی مردم از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار