برخورد قانونی با کوچکترین تخریب منابع ملی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58022
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۱۳
مدیرکل منابع طبیعی استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: در راستای حفظ سرمایه‌های ملی با کوچک‌ترین تخریب و نابودی منابع طبیعی برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، علی‌اکبر اسدالهی اظهار کرد: در راستای حفظ سرمایه‌های طبیعی استان با هر گونه تجاوز و تصرف که کوچک‌ترین تخریب و نابودی منابع طبیعی را به دنبال داشته باشد با شدت برخورد می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین بیان کرد: سازمان جنگل‌ها به عنوان متولی اصلی حفاظت از پوشش گیاهی و ذخایر ارزشمند اکولوژیک و حافظ آب و خاک کشور، براساس ضوابط قانونی مکلف است به گونه ای عمل کند تا در نتیجه اجرای طرح های عمومی و عمرانی حداقل خسارات به عرصه های منابع طبیعی وارد شده و در پی آن این خسارات در حداقل زمان ممکن جبران شود.

این مسئول با تاکید بر برخورد جدی با متجاوزان به عرصه های طبیعی، تصریح کرد: برای تحقق این امر، در برخورد قانونی و مقابله با سودجویان از انفال، هیچ‌گونه اغماض و چشم‌پوشی نخواهد شد.

اسدالهی تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی را از مشکلات این بخش عنوان و خاطرنشان کرد: براساس وظیفه قانونی و رسالتی که بر عهده داریم و نیر به منظور دفاع از حقوق مردم و بیت المال با متجاوزان انفال عمومی به شدت برخورد خواهد شد.

وی در انتها افزود: در راستای حفظ و حراست از منابع طبیعی همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید تعامل و مشارکت ویژه‌ای داشته باشند چراکه منابع طبیعی، سرمایه‌های اقتصادی، اجتماعی و خدماتی هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار