برخی افراد تامین منافع خود را در تخریب شورای نگهبان می‌بینند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92730
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۵
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین:
شاخص : حجت‌الاسلام قابل: در داخل کشور افرادی هستند که با احساس خطری که برای منافع خود می‌بینند با بهانه‌های مختلف به مبانی شورا ایراد می‌گیرند و سعی در وارد کردن هجمه و فشار روی شورای نگهبان را دارند.

به گزارش شاخص‌نیوز ، رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین به اشاره به تلاش عده‌ای برای تخریب و هجمه به شورای نگهبان گفت: هجمه‌هایی که در هر مرحله و در هر دوره از انتخابات و دیگر مواقع به شورای نگهبان وارد می‌شود، هیچ‌گونه تأثیری در اراده اعضای شورای نگهبان نداشته چراکه اعضای این شورا افرادی بصیر و دانا هستند و به سهولت و آسانی تحت تأثیر چنین هجمه‌هایی قرار نمی‌گیرند.

وی در ادامه افزود: اما در برخی از مواقع با سم‌پاشی‌های فکری و فرهنگی که دشمن انجام می‌دهد، شاهد ایجاد شبهه در بین مردم هستیم و می‌طلبد که رسانه‌ها و مطبوعات در راستای آگاه‌سازی و روشن‌سازی این شبهه‌ها برای مردم تلاش کرده و از حقیقت امر دفاع کنند.

قابل گفت: مسئله تضعیف شورای نگهبان مسئله امروز و دیروز نیست بلکه از آغاز انقلاب اسلامی، دشمن متوجه این موضوع شد که باید دست به کار شود و به هر نحو ممکن عوامل خود را در جریانات تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر نفوذ قرار دهد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین تاکید کرد: در داخل کشور نیز افرادی هستند که با احساس خطری که برای منافع خود می‌بینند و با بهانه‌های مختلف به مبانی شورا ایراد می‌گیرند، سعی در وارد کردن هجمه و فشار روی شورای نگهبان را دارند.

وی در ادامه یادآور شد: در انتخابات سال جاری نیز این هجمه‌ها شدت پیدا کرد و دشمن سعی داشت با دایره نفوذی خود در این دوره از انتخابات به بدنه نظام و جریان تصمیم‌سازی چه در خبرگان و چه در مجلس ضربه وارد کند اما با ایستادگی شورای نگهبان نتیجه‌ای عایدشان نشد.

این مقام مسئول افزود: تمام دستاوردهایی که تا به امروز کسب کرده‌ایم مدیون حضور مردم هستیم و مردم باید همانند گذشته لحظه‌ای غفلت نکرده و مراقب باشند و هر حرفی را به آسانی قبول نکرده و با استناد از منابع خبری و منطبق بودن با حق آن را قبول کنند.

قابل در پایان گفت: مردم باید اهل پرس‌وجو و تحقیق بوده و با آگاهی و دانش انتخاب درستی داشته باشند و فریب دشمن را نخورند.

منبع: فارس

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار