برخی با سپر قانون به اراضی کشاورزی تاخت وتاز می‌‌کنند
کد خبر: 117575
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۵۵
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه با بیان اینکه گاهی با سپر قانون به اراضی کشاورزی تاخت وتاز می‌شود، گفت: برخی افراد با سرپیچی از قانون به این اراضی آسیب رسانده و دیگر قانونی برای ممانعت از کار آن‌‍‌ها وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان جهادکشاورزی قزوین که در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین در برخی حوزه‌ها مانند هنر، صنعت و کشاورزی دارای استعدادهای منحصر به فرد است.

وی افزود: قزوین آمادگی و استعداد صنعتی ویژه دارد لذا اگر مدیران رابطه علم و صنعت را جدی گرفته و به خوبی مدیریت کنند؛ استان قزوین می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به عنوان محور صنعت قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه دراستان تصریح کرد: کشاورزی، حرفه‌ای است که سابقه آن در استان به هزاران سال پیش باز می‌گردد از این رو مقام معظم رهبری در سفر استانی آسیب‌هایی وارد به اراضی کشاورزی و سوء استفاده‌‎ از این زمین‌ها را مورد توجه قرار دادند.

عابدینی با بیان اینکه گاهی با سپر قانون به اراضی کشاورزی تاخت وتاز می‌شود، گفت: برخی افراد با سرپیچی از قانون به این اراضی آسیب رسانده و دیگر قانونی برای ممانعت از کار آن‌‍‌ها وجود ندارد.

وی اضافه کرد: باید به اراضی کشاورزی و این استعداد موجود در استان رحم کرد و به این حرفه احترام گذاشت و در راستای خدمات رسانی در این حوزه تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با توجه به استفاده بهینه از منابع آبی گفت: غرقابی‌های برخی محصولات که باعث هدر رفت آب و سرمایه ملی می‌شود را می‌توان با مدیریت درست و مصرف بهینه در عرصه کشاورزی برنامه‌ریزی کرد تا نسل‌های آینده نیز از آن بهره‌مند شوند.

عابدینی با اشاره به اینکه خداوند گندم، خاک، آب و انسان را آفرید و بین آن‌ها تعامل ایجاد کرد، ابراز کرد: کاشت دانه‌ای گندم و برداشت خوشه‌ای با صد دانه از معجزات الهی است لذا با اندیشه می توان دریافت سهم خدا در رویش گیاهان بیش از زارع است.

وی در پایان با بیان اینکه خداوند در قرآن بسیاری از مفاهیم توحیدی و معرفتی را با مثال‌های کشاورزی بیان کرده‌است، توضیح داد: گندم و درختان با تابش نور و بارش باران پرورش می‌یابند و انسان با بارش آیات وحی و تابش انوار ولایت خدا، انبیا و اولیای الهی رشد پیدا می‌کند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار