تلاش عده‌ای برای ایجاد تردید درباره عملکرد شورای نگهبان /عقلانیت در قانون‌مداری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90075
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
نماینده ولی فقیه در قزوین عنوان کرد:
شاخص : نماینده ولی فقیه در قزوین با بیان اینکه تمکین از قانون یک عمل عقلانی است، تاکید کرد: قانون مداری باعث حفظ حقوق یکدیگر می‌شود اما برخی جریان‌ها در راستای بحران آفرینی و کارشکنی در عملکرد شورای نگهبان حرکت می‌کنند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص‌نیوز، در خصوص لزوم تبعیت از شورای نگهبان اظهار کرد: تمکین از قانون یک حقیقت عقلانی است که همه عالم این حقیقت را پذیرفته‌اند و اگر این چنین نباشد قطعاً امور جامعه مختل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در قزوین با بیان اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند، افزود: باید بر اساس اصل منطق قانون‌مداری، به شورای نگهبان احترام گذاشت چرا که اگر انسان‌ها به قانون پایبند باشند حقوق همه حفظ خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه عدم تمکین از قانون خسارت‌های جبران ناپذیری به دنبال دارد، تصریح کرد: در فتنه ۸۸ بی‌احترامی به قانون توسط سران فتنه با ادعای تقلب سبب تهییج غیرمنطقی احساسات مردم شد که صدمات زیادی را در پی داشت.

عابدینی خاطرنشان کرد: فتنه۸۸ باعث ریخته شدن خون‌های زیاد، پایمالی آبروها و افزایش طمع‌ورزی دشمنان نسبت به انقلاب اسلامی شد که همه آن‌ها نتیجه قانون گریزی بود.

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: در حوادث فتنه، حضور ۸۵درصدی مردم در انتخابات باعث افتخار ملت ایران در برابر جهانیان بود اما فتنه‌جویان این حماسه را به یک تهدید و تنش تبدیل کردند که سر منشاء آن روحیه استکباری و کینه ‌توزی دشمنان با انقلاب اسلامی بود.

این مسئول با بیان اینکه حمایت سران فتنه از جانب قدرت‌های استکباری زمینه‌ساز بروز استبداد رضاخانی بود، تشریح کرد: ملت ایران همواره با هوشیاری، آگاهی از موقعیت جامعه خود و پیروی از  رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب، تهدیدها را به فرصت تبدیل و زیر بار استکبار و نیرنگ مفسدان نمی‌رود.

عابدینی با اشاره به کثرت ثبت‌نام‌های غیر منطقی در این دوره از انتخابات، ابراز کرد: این اقدامات با هدف بحران آفرینی و کارشکنی در عملکرد شورای نگهبان صورت گرفته است.

وی اذعان داشت: این جریان در نظر دارد با بزرگنمایی ردصلاحیت افرادی که شایستگی حضور در انتخابات را ندارند، پای سران فتنه را برای مخالفت و اعتراض به نظر شورای نگهبان و حمایت از ردصلاحیت شدگان باز نماید تا به ایجاد اغتشاش‌ و شائبه در اذهان عمومی دامن بزنند.

نماینده ولی فقیه در قزوین با بیان اینکه ملت شریف ایران ۳۷ سال در دانشگاه انقلاب تعلیم دیده‌اند، تاکید کرد: حیله‌ها و دسیسه‌های دشمنان در روحیه انقلابی مردم تاثیر نخواهد گذاشت و مانند همیشه در این آزمایش سربلند خواهند شد.

این مسئول در پایان بیان کرد: با توجه به تجربه حضور مردم در تمام عرصه‌ها، در این انتخابات همراه با رقابتی سالم، شاهد به میدان آمدن حداکثری و با شکوه ملت ایران خواهیم بود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار