برخی دانشجویان به خود رحم کنند! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68519
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱:۰۱
نگرانی از خوابگاه و خانه‌های مجردی دانشجویان؛
شاخص : خوابگاه‌های دانشجویی و خانه‌های مجردی یکی از مسایل نگران کننده است که کنترل و نظارت مستقیم و غیرمستقیم دستگاه‌های نظارتی بر این امر باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه شاخص ،قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: آمار جمع آوری شده از اعتیاد دانشجویان توسط دانشگاه‌های وزارت علوم و بهداشت طی دو سال گذشته، نگران کننده است.
علیرضا جزینی این مطلب را در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری دو ساله میان ستاد مبارزه با موادمخدر و دانشگاه پیام نور عنوان کرد؛ ضمن اینکه وی پیش تر اعلام کرده بود، ۲،۶ درصد دانشجویان دانشگاه‌های کشور به مصرف موادمخدر گرایش دارند.
جزینی در مراسم امضای تفاهم نامه یاد شده افزود: مواد مخدر یکی از آسیب‌های مهم اجتماعی است که باید مسوولان امر در مبارزه با آن با همه اقشار جامعه به ویژه با دانشگاهیان، ارتباط برقرار کنند.
وی افزود: باید سه موضوع پیشگیری، درمان، توانمندسازی و صیانت را در دانشگاه‌ها به صورت منسجم دنبال کنیم و با این مراکز علمی‌ و آموزشی همکاری تنگاتنگی داشته باشیم.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: موادمخدر خطر بالقوه ای است که بیخ گوش همه است و متاسفانه باورهای غلطی در خصوص رواج مصرف مواد مخدر صنعتی و روان گردان‌ها رواج یافته است.
جزینی به عنوان نمونه اعتیاد آور بودن قرص ریتالین را مثال زد و اظهارداشت: این قرص به قرص شب امتحان، بین دانشجویان مشهور است که داروخانه‌ها مجوزی برای فروش آزاد این قرص‌ها بدون نسخه معتبر پزشک ندارند.
نگرانی از خوابگاه و خانه‌های مجردی دانشجویان

جزینی افزود:خوابگاه‌های دانشجویی و خانه‌های مجردی یکی از مسایل نگران کننده است که کنترل و نظارت مستقیم و غیرمستقیم دستگاه‌های نظارتی بر این امر باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی ادامه داد: با ورود دانشجو به خوابگاه، ارتباط وی با خانواده اش تقریبا قطع می‌شود و دیگر والدین کنترلی بر وی ندارند و این غفلت موجب بروز آسیب در دانشجو می‌شود؛ به همین منظور، مسوولان دانشگاهی باید کنترل صحیحی بر دانشجو داشته باشند.
وی اظهار داشت: ستاد مبارزه با مواد مخدر استراتژی متوازنی دارد که دارای پنج راهبرد اساسی مقابله، پیشگیری، درمان، صیانت و توانمندسازی است که پیشگیری از اعتیاد مهم ترین راهبرد این استراتژی است ؛ ضمن اینکه امسال، این موضوع در اولویت برنامه‌های ستاد قرار گرفته است.

 

منبع : ایرنا

 

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار