برخی دولتمردان می خواهند یوم الله ۹ دی فراموش شود/ سران فتنه به دنبال براندازی نظام اسلامی بودند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 154199
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۶ - ۴:۳۸
رسایی در جمع دانشجویان قزوین:
شاخص : مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی گفت: برخی از مسئولین دولتی هیچ اهتمامی به برگزاری این یوم‌الله ندارند و اگر بتوانند این روز را از صفحه روزگار هم محو می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حمید رسایی مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی در جمع دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن حماسه ۹ دی اظهار کرد: برخی از مسئولین دولتی هیچ اهتمامی به برگزاری این یوم‌الله ندارند و اگر بتوانند این روز را از صفحه روزگار هم محو می‌کنند.

وی با تاکید بر بزرگداشت حماسه ۹ دی افزود: باید این روز را هر ساله یادآوری کنیم تا اتفاقاتی که رخ داد به فراموشی سپرده نشود.

رسایی گفت: در تاریخ اسلام روزهایی است که بعضی‌ها تلاش می کنند فراموش شود؛ برای مثال در میلاد پیامبر اکرم (ص) میلیاردها مسلمان جشن می‌گیرند اما در وفات ایشان فقط شیعیان عزاداری می‌کنند.

مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی ادامه داد: عده‌ای می‌ترسند با برگزاری مراسم وفات پیامبر بسیاری از اتفاقات و واقعیت‌هایی که همه ملت‌ها باید از آن آگاه شوند، یادآوری شود.

رسایی عنوان کرد: عده‌ای از برگزاری مراسم ۹ دی عصبانی می‌شوند چراکه با زنده کردن این روز و برپایی مراسمات است که نسل امروز از واقعیت‌ها و اتفاقات تاریخ با خبر شده و بازگو می‌شود.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر زنده نگهداشتن حماسه ۹ دی گفت: امروز رسالت مهمی بر دوش نیروهای ارزشی و انقلابی به ویژه دانشجویان است.

عده‌ای به خاطر قدرت طلبی ۸ ماه کشور را به آشوب کشیدند

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: در سال ۸۸ عده‌ای دو روز قبل از ۹ دی به خیابان‌های تهران ریختند و به هیئت‌های عزاداری امام حسین (ع) توهین و به دستجات حمله کردند و شعار “مرگ بر اصل ولایت فقیه” سر دادند که درواقع هدف اصلی دشمن اصل ولایت فقیه بود.

مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی اضافه کرد: عده‌ای فقط به خاطر اینکه اسامی آن‌ها از صندوق رای خارج نشده بود و به خاطر قدرت طلبی‌ها و خودخواهی‌های خود ۸ ماه کشور را دچار تشنج کرده و خیابان‌ها را به آتش کشیدند.

رسایی با بیان اینکه برخی چهره‌ها به اسم خط و یار امام راحل از اتفاقات و حوادث حمایت می‌کردند یادآور شد: در ۱۶ آذر سال ۸۸ عده‌ای به اسم دفاع از چهره‌های خط امام (ره) عکس امام راحل را به آتش کشیدند!

وی تشریح کرد: رسانه‌های بیگانه در آن ایام مردم را تشویق می‌کردند به خیابان‌ها بیایند و شعار” نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” را بگویند و چهره‌های خط امام (ره) هم حتی صف خود را از این افراد جدا نکردند و به حمایت از آشوبگران پرداختند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس عنوان کرد: یادمان نرفته است که نماز جمعه‌ای در سال ۸۸ برگزار شد که چند روز قبل رسانه‌های بیگانه مردم را برای حضور در آن تشویق می‌کردند و یک عده‌ای در نماز شرکت کردند که در صف‌ها کف و سوت می‌زدند و با کفش نماز خواندند.

مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی تاکید کرد: رسانه‌ها باید به وقایع سال ۸۸ و فتنه بپردازند تا سینه به سینه منتقل شود و اجازه ندهند حماسه ۹ دی به فراموشی سپرده شود.

تفاوت نظام جمهوری اسلامی با نظام‌های دنیا در سیستم ولایت فقیه است

وی با بیان اینکه ولایت فقیه مغز نظام است افزود: طبق قانون اساسی باید پس از ظهور امام عصر (عج) همه امور در اختیار ایشان قرار گیرد و تفاوت نظام جمهوری اسلامی با نظام‌های دنیا در سیستم ولایت فقیه است.

رسایی با اشاره به اینکه ولایت فقیه حاکمیت فرد بر جامعه نیست گفت: در نظام‌های پادشاهی و تک قطبی، شاه حاکم بر احکام خود بوده اما ولایت فقیه محکوم بر احکام خود است؛ یعنی در نظام تک قطبی شاه حکمی می‌دهد و خود را مبرا می‌کند.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی، فرد حاکم نیست بلکه مجموعه‌ای از شرایط تقوا، زهد، شجاعت ،مدیریت و اجتهاد حاکم است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس تصریح کرد: ریشه ۹ دی در اینجا بود که مسئولین نظام و کسانی که درون نظام بودند ادعا کردند در انتخابات تقلب شده و توده مردم فریب خوردند.

رسایی در پایان با بیان اینکه برخی در ۹ دی سال ۸۸ سکوت کرده و دو پهلو حرف می‌زدند افزود: دشمن از این فتنه‌ها به نفع خود سوء استفاده می‌کند و برای رسیدن به اهداف شومی که دارد نقشه می‌کشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار