برخی رسانه‌ها در راستای تضعیف اقتدار نظام فعالیت دارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 109859
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۶:۳۳
مسوول نمایندگی ولی فقیه سپاه استان قزوین:
شاخص : مسؤول نمایندگی ولی‌ فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: تمام رسانه‌های معاند درصدد تضعیف اقتدار نظام جمهوری اسلامی و گرفتن روحیه انقلابی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار و یادبود شهید خبرنگار محمود صارمی ، صبح امروز (یکشنبه) در سالن اجتماعات فرهنگسرای فاطمه زهرا(س) و با حضور مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه استان، نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی و خادمین رضوی برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی معبودی مسوول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اشاره به اینکه خبرنگاران راویان و ثبت کنندگان حوادث هستند، اظهار کرد: مطبوعات و رسانه‌ها ظرفیت عظیمی است که باید در راستای تولید اقتدار و قدرت به کار کشور به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه رسانه‌های در دنیای کنونی به سه دسته تقسیم می‌شوند، افزود: در حال حاضر بیشترین سرمایه‌گذاری در بخش رسانه‌ها صورت می‌گیرد و باید از این قابلیت در راستای حل مشکلات کشور و اقتدار نظام استفاده کرد.

مسوول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: می‌توان رسانه‌ها را به سه دسته انقلابی و اسلامی، رسانه‌های منفعل یا خنثی و رسانه‌های دشمن و معاند را طبقه بندی کرد.

این مسئول در تعریفی از رسانه‌های منفعل عنوان کرد: رسانه‌هایی که در حوادث گوناگون خود را کنار کشیده و با بی‌توجهی تلاشی برای اقتدار کشور خود ندارند.

معبودی با بیان اینکه رسانه‌های دشمن سعی در از بین بردن مولفه‌های قدرت کشورهای مخالف خود را دارند، ابراز کرد: دشمن از هر طریق و وسیله‌ای جهت تضعیف، تخریب و حذف کشورها عمل کرده تا روحیه انقلابی‌گری را از ما بگیرند.

وی با اشاره به اینکه امروزه محور مقاومت جزء مولفه‌های اقتدار کشور است، عنوان کرد: برخی آگاهانه یا ناآگاهانه مسائل کشورهای همسایه همچون سوریه و لبنان را مرتبط به ایران ندانسته در حالی یکی از مولفه‌های قدرت ما همین موضوع است.

مسوول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اشاره به اینکه حضور مردم مسلمان در سایه ولایت فقیه موجب آسایش ملت شده است، گفت: اگر آمریکا می‌دانست از طریق نظامی می‌تواند به ایران آسیب برساند قطعا درنگ نمی‌کرد به همین دلیل با روش‌های متفاوت سعی در مقابله با انقلاب اسلامی دارد.

این مسئول با توجه به اینکه توان نظامی کشور یکی از مولفه‌های قدرت کشور است، تاکید کرد: توان موشکی مانند حصاری ما را در برابر دشمن حفظ می‌کند و زیر سئوال بردن قدرت نظامی حماقتی است.

معبودی تصریح کرد: اگر در دستاوردهای علمی و فناوری فقیر باشیم سایر کشورها ما را به حساب نخواهند آورد و اگر در این عرصه‌ها حرفی برای گفتن داشته باشیم صاحب قدرت خواهیم بود.

وی افزود: مردم و تقویت اقتصاد مقاومتی نیز از دیگر مولفه‌های مهم در حوزه حفظ قدرت کشور است.

مسوول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین ابراز کرد: رسانه‌های معاند، نظامی برای خود تعریف کرده‌‌اند که از دل آن داعش تولید می‌شود و همواره به دنبال آن هستند که این نظام را به عنوان نظام ناجی به جهان معرفی کنند.

مسئولین اولویت‌ها را گم کرده‌اند

معبودی با بیان اینکه برخی مسئولین اولویت‌ها را گم کرده‌اند، تصریح کرد: اختلاس و اشرافی‌گری برخی افراد در نظام را باید برای مردمی که با رای آن‌ها بر سر کار آمده‌اند شفاف سازی شود، چرا که کار آن‌ها خیانتی در حق مردم است.

وی با اشاره به اصحاب رسانه گفت: رسالت خبرنگاری در عرصه نرم است که کاری دشوار است و چه بسا درج برخی مطالب ملامت‌ها و تهدیداتی را نیز به همراه خواهد داشت.

مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه استان ضمن اینکه افراد باید مسیر حرکت خود را مشخص کنند عنوان کرد: انسان عاقل هیچ‌گانه نظام ارزش‌های الهی را با نظام مادی معاوضه نخواهد کرد و انسان باید به وظایف انسانی خود عمل کند.

این مسئول با اشاره سخنان مقام معظم رهبری عنوان کرد: مباحثی چون نفوذ، پیشرفت علمی، مقابله با اشرافی‌گری، روحیه انقلابی و اقتصاد مقاومتی باید در عرصه رسانه مطالبه شود و باید ریسک کار را در این امور بالا برد تا موجب بیداری مردم شود.

معبودی در پایان افزود: زینب کبری (س) الگوی خبرنگاران و اصحاب رسانه است و اگر زینب(س) نبود کربلا در کربلا می‌ماند و واقعه کربلا به نسل‌های آینده منتقل نمی‌شد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار