برخی مسوولین با پوشیدن کت و شلوار عقل‌گرایی مبانی انقلاب اسلامی را نادیده می‌گیرند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118563
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۳:۰۱
عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای:
شاخص : عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای با بیان اینکه حقوق‌های نجومی نمونه‌ای از دنیاگرایی است که مسوولین آن را نادیده گرفته‌اند، افزود: یکی از مهم‌ترین آفت‌هایی که جریان انقلابی را تهدید می‌کند دنیاگرایی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، علی باقری عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای پیش از ظهر امروز در همایش دانشجویی “آبی از آمریکا گرم نمی‌شود” که در سالن شهدای گمنام دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه امروز با دو منظره انقلابی و غیر انقلابی در کشور مواجه هستیم، اظهار کرد:  جریان غیرانقلابی خود را جریانی عقل‌گرا معرفی و گاها جریان انقلابی را به افراطی‌گری و بدون منطق متهم می‌کند.

وی افزود: واژه عقل‌گرا بیش‌تر از اینکه یک واقعیت باشد ترفندی در جهت جنگ روانی است تا اذهان مخاطبین را به سمت اهداف خود سوق دهند.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان ابراز کرد: عنوان “پرونده هسته‌ای” برای ایران در واقع برگرفته از اندیشه غربی است چراکه پرونده برای افراد متهم تشکیل می‌شود در حالی که ایران فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز داشته است.

باقری با بیان اینکه جریان انقلابی با شناخت کافی، تصمیم و اقدام به حرکت می‌کند، افزود: تفکر و عقل انقلابیون متکی به دین است و پایه عقل آن‌ها در بستر انقلاب مستحکم می‌شود.

وی عنوان کرد: کسانی که صرفا عقل‌گرا هستند حضور دین در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی را قبول ندارد و همیشه مسئله جدایی دین از سیاست را مطرح می‌کنند که می‌توان از دوم خردادی‌ها در کشور به عنوان یک نمونه یاد کرد.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای با کشورمان بیان کرد: جریان انقلابی بر اساس ایمان قلبی به دین و ایمان در راستای کار و هدفی که در پیش گرفته است تصمیم می‌گیرد.

هیچ مستندات واقعی وجود ندارد که با توافق توانستیم جلو حمله آمریکا را بگیریم

باقری با بیان اینکه جریان انقلابی با تصمیمات درست به کشور کمک می‌کند، اضافه کرد: این جریان در عرصه‌های حساس اقدام و با جسارت وارد میدان می‌شوند اما جریان عقل گرا به طور مطلق محافظه کارانه و منفعلانه عمل می‌کند.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای یادآور شد: وقتی امام راحل(ره) در سال ۵۷ گفتند شاه باید از ایران برود برای عده‌ای قابل درک نبود زیرا فاقد روحیه انقلابی بودند اما همان روحیه انقلابی و انقلابی‌گری امام خمینی (ره) موجب بیرون راندن شاه و آزادی کشور شد.

وی ادامه داد: دلیل اصلی اختلاف امام (ره) با دولت موقت در همین جریان بود که آن‌ها مبتنی بر عقل گرایی مطلق بودند و در مقابل جریان انقلابی قرار داشتند.

باقری خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در طول مبارزات و تا زمان فوت هیچ‌گاه نگفتند “من اشتباه کردم” مگر اینکه  طی نامه‌ای به روحانیون در سال ۶۷ فرمودند: نباید اجازه می‌دادیم کسانی که ادعای عقل گرایی می‌کنند بیایند و بر کشور حاکم شوند.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای اذعان داشت: همین جریان عقل‌‎گرا است که همیشه می‌گوید نمی‌توانیم با قدرت‌های جهانی که آمریکا سردمدار آن است مقابله کنیم .

وی با اشاره به اینکه عده‌ای مذاکرات را بهانه‌ای برای جلوگیری از حمله آمریکا به کشور می‌دانند، گفت: هیچ مستندات واقعی وجود ندارد که با توافق توانستیم جلو حمله آمریکا را بگیریم.

حقوق‌های نجومی نمونه‌ای از دنیاگرایی مسوولین است

باقری با بیان اینکه حقوق‌های نجومی نمونه‌ای از دنیاگرایی است که مسئولین آن را نادیده گرفتند، افزود: یکی از مهم‌ترین آفت‌هایی که جریان انقلابی را تهدید می‌کند دنیاگرایی است که موجب سست شدن تفکر انقلابی در جامعه می‌شود.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای ادامه داد: مقام معظم رهبری بر تقوای دینی و سیاسی تاکید دارند؛ تقوای سیاسی لازمه فردی است که می‌خواهد بر جایگاه مسئولیت یا سیاستمداری در جامعه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: امروز نباید اجازه داد کسانی که کت و شلوار عقل گرایی می‌پوشند و درحالی که در مبانی و ارزش‌های انقلابی سست هستند بر جامعه حاکم شوند.

باقری اضافه کرد: متاسفانه امروز چنین افرادی در حساس‌ترین مسئولیت‌های کشور قرار گرفته‌اند و هر روز به مخالفت با یکی از مبانی انقلاب اسلامی برمی‌خیزند و به آن ایراد می‌گیرند.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای با اشاره به اینکه عده‌ای خود را با نقاب انقلابی نمایش می‌دهند، گفت: مسئله‌ای که موضوعیت دارد این است که سابقه با ارزش انقلابی افراد امروز هم نمود واقعی و عملی داشته باشد.

وی تاکید کرد: ما در بحث هسته‌ای پیشرفت عینی و واقعی پیدا کردیم و تکنولوژی را از دنیا ربودیم که نتیجه عزم و اراده انقلابی بود و دشمن برای همین در آن کارشکنی کرد.

باقری در پایان با تاکید بر اینکه ایران امروز به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است، افزود:  جریان عقل گرا در مسئله مذاکرات شاید وابستگی ایجاد نکرده باشد اما پیشرفتی هم حاصل نکرده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار