برداشت ۷۰۰ میلیون مترمکعبی آب از چاه‌های غیرمجاز در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70120
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان خبر داد
شاخص : رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين گفت: سالانه حدود 700 میلیون مترمکعب آب از چاه‌های غیر مجاز استان برداشت می‌شود.

نیازعلی ابراهیمی پاک صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه کسری آب کشاورزی در قزوین ناشی از مصرف و برداشت بی رویه برخی بهره برداران است، اظهار کرد: سالانه حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب آب از چاه‌های غیر مجاز استان برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: با این میزان آب می توان ۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی استان را آبیاری کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه حجم ذخیره آب سفره های زیرزمینی استان حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب است، افزود: ۹۱ درصد منایع آبی استان در بخش کشاورزی مصرف می شود که باید با فراهم کردن زمینه مناسب برای اجرای طرح آبیاری نوین از مصرف این مقدار آب جلوگیری کرد.

ابراهیمی پاک با اعلام اینکه برای رفع مشکل چاه های غیرمجاز، طرح مدیریت یکپارچه آب در استان در حال اجراست، خاطرنشان کرد: مکانیزاسیون آبیاری در یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از جمله طرح های مدیریت یکپارچه آب است که در حال حاضر با۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

گفتنی است؛ تاکنون از سوی شرکت آب منطقه ای قزوین ۴۷۵ حلق چاه غیرمجاز دراستان مسدود شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار