غارت اموال ایران مبدا تحریم‌های جدید است
کد خبر: 100565
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
کارشناس مسائل سیاسی؛
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مصادره 2 میلیاردی دارایی‌های ایران گفت:مسئولین می‌گویند غارت اموال ایران یا به عبارتی تحریم‌های جدید ربطی به برجام ندارد پس مگر مذاکرات برجام در راستای رفع تحریم‌ها نبود؟!

رستم قنبرلو صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با بیان اینکه با این رفتارها و بدعهدی‌های آمریکا به هیچ‌وجه نمی‌شود اعتمادی به آن‌ها کردگفت: از ابتدا روشن بود که آمریکا به بهانه مسئله هسته‌ای در صدد بود ایران را پای میز مذاکره کشانده و اهداف خود را دنبال کند.

وی با اشاره به ضعف دیپلماسی برخی از مسئولان گفت: کسانی که آمریکا را فتح الفتوح می‌پندارند باید بدانند او به فکر سلطه‌گری بر ایران از طریق گفتمان است.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه افزود: استراتژی آمریکا با این هدف است که ایران یا باید سازش با او را بپذیرد یا اینکه همواره تحت فشار قرارخواهد گرفت.

این کارشناس تصریح کرد: متاسفانه برخی از مسئولین تراز اول کشور از مزایای برجام دم می‌زنند اما در واقع آمریکا درصدد است پس از گذر از برجام مسئله مقاومت و توان نظامی کشور را پیش کشیده و پای میز مذاکره بیاورد.

قنبرلو با اشاره به مصادره ۲ میلیاردی دارایی‌های ایران توسط آمریکا عنوان کرد: مشت نمونه خروار است،مسئولین می‌گویند غارت اموال ایران یا به عبارتی تحریم‌های جدید ربطی به برجام ندارد مگر مذاکرات برجام در راستای رفع تحریم‌ها نبود؟!

وی اضافه کرد: آن‌ها که می‌گفتند حتی آب خوردن ما با این مذاکرات آسان و همه تحریم‌ها شکسته می‌شود پس چرا باید این همه امتیاز را تقدیم غارت‌گران کنیم؟ چرا راکتور آب سنگین را نابود کردیم و هیچ چیز عایدمان نشد، خب اگر هیچکدام ربطی به برجام ندارد چرا پای میز مذاکره نشستید؟!

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دولت تمام تحریم‌ها و قطعنامه‌ها را از قبل انرژی هسته‌ای عنوان می‌کرد، اذعان داشت: اکنون هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست متاسفانه به نظر می‌رسد بعضی‌ها اهداف آمریکا را در داخل دنبال می‌کنند.

این کارشناس استدلال کرد: همان طور که می‌بینیم افغانستان، عراق، پاکستان و عربستان همه با آمریکا ارتباط دارند اما در حال فروپاشی و ناامنی هستند بنابراین باید آگاه بود که دوستی با آمریکا دامی برای تسلط مستکبران است.

تضعیف قدرت بین المللی و منطقه‌‎ای ایران یکی از اهداف غرب است

قنبرلو با بیان اینکه تضعیف قدرت بین المللی و منطقه‌‎ای ایران یکی از اهداف غرب است، بیان کرد: آمریکا از ترس اقتدار جمهوری اسلامی ایران و گسترش آن در منطقه و دنیا برای مذاکرات پیش قدم شده لذا بدعهدی‌های آن‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی ابراز کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری با مستکبران باید به زبان خودشان حرف زد، طبق آموزه‌های دینی تواضع در مقابل متکبران حرام است بنابراین اگر در مقابلشان بترسیم برای ما ارزشی قائل نخواهند شد.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: امروزه هزاران نفر در کشورهای جهان و منطقه با سلاح‌های غرب کشته می‌شوند اما هیچ عکس العملی از سازمان ملل دیده نمی‌شود.

اقتصاد مقاومتی یکی از اساسی‌ترین راه حل‌های رهایی از رکود اقتصادی است

این کارشناس گفت: کسانی که تنها راه بهبود معیشت مردم را ارتباط با آمریکا می‌پندارند باید گفت؛ اقتصاد مقاومتی یکی از اساسی‌ترین راه حل‌های رهایی از رکود اقتصادی است.

قنبرلو با بیان اینکه تحریم‌ها تنها ۲۰ درصد از مشکلات اقتصادی را تشکیل می‌دهد تاکید کرد: موقعیت کشور به لحاظ منابع انسانی و طبیعی بسیار وسیع و گسترده است که می‌توان بدون وابستگی به غرب چرخ اقتصاد داخلی را چرخاند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار