بررسی موشکافانه مسائل فرهنگی استان/ ورود منکرات در عزاداری ها بیشتر از منکرات در کنسرت ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76798
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۴
استاندار قزوين مطرح كرد؛
شاخص : استاندار قزوين در جلسه ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر گفت: در حال حاضر متاسفانه ورود منکرات در مراسم عزاداری بیشتر از ورود منکرات در اجرای کنسرت ها شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: در حال حاضر متاسفانه ورود منکرات در مراسم عزاداری بیشتر از ورود منکرات در اجرای کنسرت ها شده است و این موضوع باید با برنامه ریزی و تحلیل دقیق و جامع مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار قزوین ادامه داد: با نسخه های ضربتی نمی توان مسائل مربوط به امر به معروف و نهی از منکر را حل کرد بلکه نیازمند آسیب شناسی و فعالیت کارشناسی دقیق است.

این مسئول با اشاره به شناسایی عناصر فعال هیئت‌های مذهبی و تحت آموزش قرار دادن آنها تصریح کرد: باید با شور و شعور و معرفت حسینی با مسئله محرم برخورد کرد.

روزبه تاکید کرد: دشمنان نظام اسلامی در مورد مسائل فرهنگی به ویژه در ایام محرم و صفر با برنامه کار می کنند تا بتوانند جریان اسلامی را به انحراف کشیده و منکرات را به معروف تعریف کنند.

وی با بیان اینکه با فرهنگ سازی و برنامه ریزی می توان در رسیدن به اهداف عاشورایی پیش رفت و از حساسیت ها کاست، افزود: باید پیش از وقوع منکرات وارد عمل شده و چارچوب های قانونی را در جامعه ترسیم و معرفی کرد.

استاندار قزوین از مسئولان فرهنگی استان خواست: با شناسایی عناصر فعال هیئت های مذهبی و آموزش آنها با این موضوع مقابله کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “بررسی موشکافانه مسائل فرهنگی استان/ ورود منکرات در عزاداری ها بیشتر از منکرات در کنسرت ها”

  1. دیان گفت:

    جناب روزبه در اینکه بعضی از خرافه ها و انحرافات در عزاداری ها رخنه کرده قابل قبول ،اماچرا شما به همان انداره که نگران این مسائل هستید ، مراقب انحرافات و ابتذال مسائل ایجاد شده توسط دولت مردان فرهنگی گشور نیستید .چرا یک بار هم که شده یک انتقاد از عملکرد وزارت به اصطلاح ارشاد نمی کنید . چرا از همین ابتذال اجرای تک خوانی زنانه در تالار وحدت که به اسم امام حسین ( ع ) و نهضت عاشورا راه افتاده انتقاد نمیکنید .یا حتما شما هم مانند مسئولین دولت یازدهم معتقدید اینها همه توهم است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار