Iranjb.ir

بررسی موشکافانه مسائل فرهنگی استان/ ورود منکرات در عزاداری ها بیشتر از منکرات در کنسرت ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76798
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۴
استاندار قزوين مطرح كرد؛
شاخص : استاندار قزوين در جلسه ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر گفت: در حال حاضر متاسفانه ورود منکرات در مراسم عزاداری بیشتر از ورود منکرات در اجرای کنسرت ها شده است.
ostandar-ghazvin

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: در حال حاضر متاسفانه ورود منکرات در مراسم عزاداری بیشتر از ورود منکرات در اجرای کنسرت ها شده است و این موضوع باید با برنامه ریزی و تحلیل دقیق و جامع مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار قزوین ادامه داد: با نسخه های ضربتی نمی توان مسائل مربوط به امر به معروف و نهی از منکر را حل کرد بلکه نیازمند آسیب شناسی و فعالیت کارشناسی دقیق است.

این مسئول با اشاره به شناسایی عناصر فعال هیئت‌های مذهبی و تحت آموزش قرار دادن آنها تصریح کرد: باید با شور و شعور و معرفت حسینی با مسئله محرم برخورد کرد.

روزبه تاکید کرد: دشمنان نظام اسلامی در مورد مسائل فرهنگی به ویژه در ایام محرم و صفر با برنامه کار می کنند تا بتوانند جریان اسلامی را به انحراف کشیده و منکرات را به معروف تعریف کنند.

وی با بیان اینکه با فرهنگ سازی و برنامه ریزی می توان در رسیدن به اهداف عاشورایی پیش رفت و از حساسیت ها کاست، افزود: باید پیش از وقوع منکرات وارد عمل شده و چارچوب های قانونی را در جامعه ترسیم و معرفی کرد.

استاندار قزوین از مسئولان فرهنگی استان خواست: با شناسایی عناصر فعال هیئت های مذهبی و آموزش آنها با این موضوع مقابله کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “بررسی موشکافانه مسائل فرهنگی استان/ ورود منکرات در عزاداری ها بیشتر از منکرات در کنسرت ها”

  1. دیان می‌گه:

    جناب روزبه در اینکه بعضی از خرافه ها و انحرافات در عزاداری ها رخنه کرده قابل قبول ،اماچرا شما به همان انداره که نگران این مسائل هستید ، مراقب انحرافات و ابتذال مسائل ایجاد شده توسط دولت مردان فرهنگی گشور نیستید .چرا یک بار هم که شده یک انتقاد از عملکرد وزارت به اصطلاح ارشاد نمی کنید . چرا از همین ابتذال اجرای تک خوانی زنانه در تالار وحدت که به اسم امام حسین ( ع ) و نهضت عاشورا راه افتاده انتقاد نمیکنید .یا حتما شما هم مانند مسئولین دولت یازدهم معتقدید اینها همه توهم است .

پاسخ دهید

آخرین اخبار