ایران جانبی

» برف و سرما هم مانع از اتحاد و همبستگی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن نشد/ راه شهید سلیمانی ادامه دارد
کد خبر: 202772
تاریخ انتشار: 11 فوریه 2020 - 3:06
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : امسال جشن پیروزی انقلاب اسلامی با یک روز برفی و به یاد ماندنی همراه بود به طوری که حتی سرما و یخبندان هم مانع از اتحاد و وحدت مردم کشورمان نشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، امروز سالروز چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب است و این درحالی است که از حوالی عصر روز گذشته آسمان شهر قزوین مانند سایر نقاط کشور شروع به بارش برف کرده است.

صبح که از خواب بیدارشدم و به کنار پنجره رفتم، بارش شدید برف خودنمایی می‌کرد‌. با خودم فکر کردم که گمان نکنم امسال مانند سال‌های گذشته یوم الله ۲۲بهمن از استقبال خوبی برخوردار باشد.

در طی مسیر با خود زمزمه می‌کردم آیا مردم شرکت خواهند کرد؟ ساعت راهپیمایی را ۱۰ صبح اعلام کرده بودند. راس ساعت در مسیر راهپیمایی حاضر شدم و آن زمان که چشمم به جمعیتی که از همان ساعات اولیه حضور پیدا کرده بودند، افتاد نیز به کشورم و ملت فهیم آن افتخار کردم.

امسال هم جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیـمایـی یــوم‌الله ۲۲ بـهمـن طبق روال سال‌های گذشته در ساعت ۱۰ صبح به یاد تمام شهدای حوزه مقاومت بویژه سردار سلیمانی با ندای “الله اکبر” همـزمان با سـراســر کشـور از مسیرهای دوگانه ” میدان میرعماد و پل طالقانی “در  شهرستان قزوین آغاز شد.

اما امسال این جشن با یک روز برفی  و به یاد ماندنی همراه بود به طوری که حتی سرما و یخبندان هم مانع از اتحاد و وحدت مردم کشورمان نشد.

مردم قزوین مانند سایر هموطنان، در هوای سرد زمستانی و برفی شهر از ساعات ابتدایی مراسم، با حضور در مسیرهای اعلام  شده به سمت میدان آزادی محل اصلی مراسم حرکت کردند.

برخی راهپیمایان قزوین در جریان شرکت در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تصویر سردار سلیمانی را در دست داشتند و این یکدلی و همبستگی ملت در روز چهلم آن شهید بزرگوار تیری در چشم دشمن است.

یکی از بانوان حاضر در صحنه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: حضور مردم تمامی نقشه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند چرا که  هرکجا مردم بوده‌اند دشمن مایوس خواهد بود.

وی افزود: اتحاد و همبستگی ملت ما تیری در چشم دشمن است و  حضور گسترده ملت در صحنه دشمن را شکست خواهد داد.

این شهروند قزوینی بیان کرد: دشمنان بدانند که انقلاب پشتوانه مردمی دارد و آسیب پذیر نخواهد بود و در عرصه جهانی پیشرفت کرده و خود را نشان می‌دهند.

آقای میانسالی که مشت خود را گره کرده و شعار مرگ بر آمریکا سر داده بود در گفت و گو با خبر نگار ما افزود: چهل سالگی انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده تا ما بتوانیم از آن بگذریم لذا باید تا پای جان پای انقلابمان ایستادگی کنیم.

وی افزود: دشمن باید این خیال خام را از سرش بیرون کند که بخواهد به بهانه تحریم وارد کشور ما شود.

آقای جوانی که در حاشیه خیابان در حال شعار دادن بود در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد:حضور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن یک وظیفه ملی است چراکه ما برای به دست آوردن و حفظ این نظام هزینه های بسیاری دادیم.

وی افزود: دشمن خیال می‌کرد با شهادت سردار سلیمانی می‌تواند به آرزویش که همان دخالت در امور کشور است دست یابد اما باید بگوییم که کور خوانده است چراکه شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی برای اتحاد دوباره ملت شد.

این جوان قزوینی خاطرنشان کرد: ملت فهیم ایران متوجه شدند که دشمن دلسوزشان نیست چراکه با شهادت ناجوانمردانه سردار سلیمانی این کار را ثابت کرد.

وی تصریح کرد: امروز آمده‌ام که به دشمن بگویم این خیال خام را از سر خود بیرون کند که روزی بتواند پرچمدار کشور ما شود چراکه ما جوانان به عشق سردار سلیمانی اجازه چنین کاری را به آنان نخواهیم داد.

خانم جوانی که به همراه دوستش در مراسم حاضر شده بود، اظهار کرد: آمده‌ام تا به سردار سلیمانی بگویم اجازه نمی‌دهیم راهت بی امتداد بماند.

وی افزود: ما به عشق رهبر و دینی که همه شهدا بویژه شهید سلیمانی به گردنمان نهاده آمدیم تا به دشمن ثابت کنیم هیچ گاه پشت رهبرمان را خالی نکرده و نظام مان را رها نمی‌کنیم.

این بانوی جوان در یک کلام خطاب به رهبر فرزانه انقلاب تصریح کرد: تا پای جان پشت نظام و انقلابمان خواهیم ماند.

پسر بچه نوجوانی که به همراه رفقایش در صحنه بود اظهار کرد: الگوی ما سردار سلیمانی است تا لحظه‌ای که انتقامش را نگیریم از پای نخواهیم نشست.

وی افزود: راه سلیمانی را ادامه خواهم داد تا بتوانم سلیمانی دیگر شوم و از جان و مال و ناموس وطنم دفاع کنم.

عکس سردار سلیمانی و رهبر انقلاب در مسیر خودنمایی میکرد گویا مردم امسال علی رغم نمایش پشنوانگی خود از رهبر انقلاب برای نمایش اتحاد و همبستگی خود برای انتقام سردار آمده بودند.

مرد جوانی که همراه فرزندش در میدان حاضر شده بود اظهار کرد: امروز چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی است به همراه فرزندم آمده ام بگویم هرگز اجازه نخواهیم داد خونش پایمال شود.
وی اضافه کرد: دشمن گمان می کرد انقلاب ما هم مانند انقلاب های دیگر ۴۰ ساله است اما الحمدلله امسال چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب را اتحاد بیشتری جشن گرفتیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار