برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نداریم/دولت یارانه افراد نیازمند را قطع نخواهد کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120779
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:
شاخص : رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در حال حاضر برای سال آینده به هیچ وجه برنامه ای برای افزایش نرخ حامل های انرژی نداریم،چراکه همیشه پس از تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی تکلیفمان روشن می شود که باید چه کاری انجام دهیم.

به گزارش شاخص نیوز، محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص بحث پرداخت نقدی در قالب هدفمندی یارانه ها در سال آینده  اظهارکرد: مصوبه ای که هم اکنون از مجلس درخواست کرده ایم این است که دولت این اجازه را داشته باشد که تا سقف ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت ها و محل بودجه عمومی تامین مالی کند و آن را به پرداخت نقدی و غیر نقدی به جامعه هدف و در جهت حمایت از اقشار کم درآمد و به ویژه تولید و اشتغال هزینه کند.
وی با اعلام اینکه هم تاکنون به هفتاد و پنج ، هفتاد و شش میلیون نفر یارانه نقدی پرداخت میکنیم اظهار داشت: خوشبختانه همکارانم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدل هایی را طراحی کرده اند تا بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که یارانه هیچ فرد نیازمند را قطع نمی کنیم.
نوبخت با تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی نسبت به قطع یارانه افراد نیازمند اقدام نخواهیم کرد گفت: علاوه بر این موضوع مصمم هستیم بحث هدفمندی را در حوزه تولید و اشتغال به صورت هدفمند اجرا کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درباره اینکه آیا در بودجه سال آینده از منابع عمومی نیز برای یارانه ها استفاده خواهد شد، عنوان کرد: همیشه این اجازه را داریم که از ردیف گلوبالی که در ردیف های متفرقه تحت عنوان یارانه ها است به مقدار مورد نیازمان استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه، حقوق ۹۳ هزار و۴۷۰ نفر از مدیران را مورد بررسی قرار دادیم افزود: ۲۳ میلیارد تومان  چه به صورت قانونی و چه به صورت ناعادلانه دریافت شده است لذا باید اذعان داشت که نفس تبعیض قابل قبول نیست و ناعادلانه است.
وی با اشاره به اینکه، عده ای از همکارانم با حقوق های پایین زندگی می کنند ادامه داد: همه مقامات موظف شده اند تا زیر ۱۰ میلیون دریافتی داشته باشند.
دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین و حامل های انرژی ندارد
وی در خصوص بحث افزایش نرخ حامل های انرژی نیز اظهار داشت: در حال حاضر برای سال آینده به هیچ وجه برنامه ای برای افزایش نرخ حامل های انرژی نداریم،چراکه همیشه پس از تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی تکلیفمان روشن می شود که باید چه کاری انجام دهیم.
نوبخت ادامه داد: در برخی خبرها گفته شده که دولت قصد دارد نرخ بنزین را پنج درصد افزایش دهد که باید عنوان کنم که در حال حاضر هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت حامل های انرژی نداریم.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار