ایران جانبی

» برنامه‌های عقیدتی سیاسی موجب بصیرت‌افزایی نیروهای مسلح شده است
کد خبر: 198424
تاریخ انتشار: 2 نوامبر 2019 - 2:22
فرمانده انتظامی استان قزوین:
شاخص : فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: وجود سازمان عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح موجب تفاوت ساختار ویژه نیروهای مسلح ایرن با کل جهان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار مهدی حاجیان در همایش تکریم از روحانیون پیشکسوت ناجای استان‌های البرز، قزوین و زنجان که ظهر امروز در سالن اجتماعات ستاد فرماندهی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امنیت موضوع مهمی است که بسترساز توسعه در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است به طوری که اگر امنیت نباشد توسعه‌ای اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه برای ترویج مذهب هم نیاز به امنیت داریم، گفت: وظیفه مهم حفظ امنیت بر عهده ناجا است و وجود سازمان عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح موجب تفاوت ساختار ویژه نیروهای مسلح ایرن با کل جهان است.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: حفظ حقوق بشر ماهیتا در جمهوری اسلامی ایران انجام شده و سازمان عقیدتی سیاسی موجب شده که وضعیت خشن و تهاجم جنگ با تبیین بصیرت افزایی نیروهای مسلح همراه شود و دانش سیاسی و دینی آنان را افزایش دهد.

وی افزود: هدف عقیدتی سیاسی ترویج اخلاق و دین و حقوق بشر را در جنگ‌ها و جهاد است چراکه با بررسی دفاع مقدس خواهیم دید بخش عمده‌ای از پیروزی انقلاب بر عهده روحانیون بود که با تفسیر دین و جهاد نیز روحیه و قدرت رزمندگان را بالا بردند.

این مقام انتظامی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص سازمان عقیدتی سیاسی گفت: رهبر انقلاب می‌فرمایند”عقیدتی و سیاسی در نیروهای مسلح یکی از حیاتی‌ترین دستگاه‌هایی است که می‌تواند به این نیرو کمک کند تا خودشان را تکمیل کنند و ادامه حیات شایسته دهند”.

روحانیت در سخت‌ترین شرایط در خط مقدم دفاع از اسلام است

حاجیان ادامه داد: در کشورهای دیگر موضوع از نبرد فقط جنگ سخت و تهاجم است اما در ایران علاوه بر آن تفسیر دین و دانش دفاع از حقوق بشر است.

وی در پایان گفت: اگر توسعه جغرافیایی سیاسی ایران فراتر از مرزها رفته حاصل تلاش روحانیت است چراکه همانطور که شاهد بودیم در دفاع مقدس منشور اخلاقی را به جهادگران و رزمندگان نشان دادند و اجازه ندادند خط سیاسی به انحراف کشیده شود.

حجت الاسلام جباری در ادامه این همایش اظهار کرد: روحانیت در سخت‌ترین شرایط در خط مقدم دفاع از اسلام و ارزش‌های انقلاب را بر عهده داشتند به طوری که در طول ۸ سال دفاع مقدس با تعلیم نیروها در کنار رزمندگان بودند.

وی افزود: روحانیون با بصیرت افزایی و تعلیم دینی در کنار رزمندگان بودند که سرانجام به پیروزی نایل شدیم؛ این علما در بصیرت افزایی رزمندگان موثر بودند و امروز هم در جنگ نرم در کنار مردم هستند.

رئیس عقیدتی سیاسی ناجا استان قزوین با اشاره به هدف دشمن در اسلام ستیزی تصریح کرد: امروز دشمن با ایجاد تفرقه و هدف نامقدس، شعار حق می‌دهد درحالی که هدف از این امر ایجاد نفرت نسبت به اسلام است.

جباری بیان کرد: اگر علما در کنار رزمندگان نبودند قطعا انحرافات پیش می‌آمد و تلاش شبانه روزی آنان موجب قوت اسلام شده است لذا ستاد کل هر دو سال تقدیر از پیشکسوتان عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح را برعهده دارد که امسال در قزوین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار