برنامه اعتکاف‌ دانشجویی در پایتخت +جدول
کد خبر: 99252
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
شاخص : امسال نیز طبق سنت هر ساله مراسم معنوی اعتکاف رجبیه دانشجویان و دانشگاهیان در روزهای ایام البیض رجب در مساجد دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود

به گزارش شاخص نیوز : طبق سنت هر ساله مراسم اعتکاف رجبیه دانشجویان و دانشگاهیان در روزهای ایام البیض و همزمان با روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه ۲، ۳ و ۴ اردیبهشت‌ماه مصادف با ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب در مساجد دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

به‌گفته مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سال گذشته نزدیک به ۲۰۰ مسجد از مساجد دانشگاه‌های کشور امسال میزبان معتکفین بودند و با توجه به استقبال دانشگاهیان این ظرفیت امسال افزایش یافته است.

مراسم معنوی اعتکاف اساتید امسال نیز مانند سال‌های قبل در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار می‌شود.

اسامی برخی از دانشگاه‌های مهم تهران که میزبان دانشجویان معتکف هستند به‌ همراه تاریخ ثبت‌نام آنها به‌شرح ذیل است:

ردیف نام دانشگاه مهلت ثبت نام
۱ تربیت مدرس ۱۵ تا ۳۰ فروردین
۲ تهران پایان یافته است
۳ خواجه نصیرالدین طوسی ۱۵ تا ۲۴ فروردین
۴ امیرکبیر ۱۵ تا ۲۴ فروردین
۵ شریف ۲۱ تا ۲۸ فروردین
۵ امام صادق (ع) ۱۵ تا ۲۵ فروردین
۶ شهید بهشتی  ۱۷ تا ۲۵ فروردین
۷ علوم و صنعت ۱۵ تا ۲۵ فروردین

بر اساس این گزارش دانشگاه پیام نور استان تهران نیز مهلت ثبت‌نام اعتکاف دانشجویان، اساتید و کارکنان خود را تا ۳۱ فروردین‌ماه اعلام کرده است. این مراسم امسال در مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه با حضور بیش از ۳۰۰ دانشجو و استاد برگزار می‌شود.

همچنین واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد آخرین مهلت ثبت نام را در اعتکاف رجبیه را ۲۵ فروردین ماه اعلام کرده است، علاقه مندان با مراجعه به بخش معاونت فرهنگی و اجتماعی از دانشگاه می‌توانند از شرایط ثبت‌نام دانشگاهیان دانشگاه آزاد مطلع شوند.

همچنین مهلت ثبت‌نام یازدهمین دوره اعتکاف دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه جامع علمی کاربردی که از ۱۰ اسفند ماه سال گذشته آغاز شده تا ۲۷ فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت. دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی http://nahad.uast.ac.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

منبع: صراط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار