برنامه ای برای جیره بندی آب در قزوین وجود ندارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166812
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۸:۵۱
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین:
شاخص : مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین گفت: با وجود کمبود آب شرب، برنامه ای برای جیره بندی نداریم.

به گزارش شاخص، محمد کریمییان اظهار کرد: بیشتر مشترکین با همکاری و رعایت مصرف بهینه آب باعث شده اند در این روزها مشکلات ناشی از کمبود آب کمتر در سطح شهر قزوین به وجود بیاید.

وی افزود: در حال حاضر از نظر تامین و توزیع آب در نقطه تعادل هستیم و تنها در چند منطقه شهر که پر تراکم هستند با استفاده از شیرهای فشار شکن برنامه محدود مدیریت فشار در حال انجام است.

کریمییان تصریح کرد: تعهد شرکت های آب و فاضلاب برای تامین فشار آب، ۲ طبقه روی پیلوت می باشد و نصب پمپ بر روی شبکه توزیع آب و بعد از کنتور غیر قانونی بوده و در این خصوص مطابق با مقررات اقدام می شود.

وی ادامه داد: در کنار درخواست برای همکاری مردم در صرفه جویی و رعایت مصرف بهینه آب اقدامات فنی و بهره برداری برای ایجاد ظرفیت های جدید تولید آب هم در دستور کار قرار دارد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین گفت : چاه شماره سینای یک در منطقه میدان دام وارد مدار بهره برداری شده و در آینده نزدیک چاههای شماره ۲و ۳ با ظرفیت محموع ۱۱۰لیتر در ثانیه مورد بهره برداری قرار می گیرند.

کریمییان با اشاره به افزوده شدن منابع جدید تولید آب در قزوین، ابراز امیدواری کرد در صورت استمرار همکاری مشترکین در رعایت مصارف بهینه و عدم قطعی برق های طولانی در چاهها و نیز عدم بروز شکستگی های خطوط اصلی، تابستان امسال با کمترین پیامد ناشی از کمبود آب سپری شود.

در حال حاضر ۲۶ شهر با ۹۵۲ هزار جمعیت در استان قزوین از خدمات آبفای شهری بهره مند هستند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار