برنامه های متنوع هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر اعلام شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 30811
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۸

شاخص: مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین از برگزاری جشن ها، مسابقات ورزشی، برنامه های تفریحی، آموزش های تخصص، تورهای گردشگری، نمایشگاه توانمندی زنان، برنامه های بهداشتی و درمانی و برنامه های دیگری مخصوص بانوان در استان قزوین به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادرخبر داد.

به گزارش شاخص، طاهره بیگم سیدی ظهر امروز به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعالیم دینی جامعه امروز مورد تهاجم دشمنان داخلی و خارجی قرار گرفته است، اظهار کرد: به همین منظور امور بانوان استانداری با همکاری سایر دستگاه های استان برای حل این مشکل در اجرای برنامه های خود به معرفی حضرت فاطمه(س) والگو قرار دادن سیره زندگی آن حضرت پرداخته است.

وی با اشاره به اینکه اولویت تمام دستگاه ها دراجرای برنامه ها معرفی شخصیت حضرت زهرا(س) می باشد، افزود: این برنامه ها از روز شنبه با آغاز هفته زن اجرا و تا پنجشنبه 4 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

سیدی ابراز داشت: روزهای هفته زن به ترتیب با عنوان کرامت انسانی و عدالت اجتماعی؛ زن، سیره فاطمی(س) و سبک زندگی اسلامی؛ زن، تولید ملی و اصلاح الگوی مصرف؛ زن، مشارکت سیاسی و اجتماعی؛ زن، شادابی و امید به آینده؛ زن، فرهنگ و هنر اسلامی و خودباوری؛ زن، معنویت وامنیت اجتماعی نامگذاری شده است.

وی از برگزاری برنامه ها در دو سطح درون دستگاهی و فرا دستگاهی توسط دستگاه های اجرایی خبر داد.

مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین با بیان اینکه برنامه های سطح درون دستگاهی شامل کارمندان آن ارگان می شود تصریح کرد: برنامه های فرا دستگاهی مشمول تمامی بانوان استان است.

وی یکی از برنامه های مهم هفته زن را برگزاری نمایشگاه توانمندی زنان در 30 فروردین ذکر کرد و افزود: این نمایشگاه با 20 غرفه در بوستان نرگس همه روزه از ساعت 16 تا 21 برگزار شده و تا 4 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

این مقام مسئول یادآور شد: در این نمایشگاه اداراتی همچون دامپزشکی به ارائه آموزش فراورده های خامی، دانشگاه علوم پزشکی در غرفه سلامت در زمینه چکاپ مادران و دختران، هلال احمر به آموزش فوریت های پزشکی، ارائه مشاوره مذهبی و خانواده در طی هفته توسط نیروی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد، سازمان تبلیغات و دادگستری و آموزش فنی و حرفه ای توسط اداره فنی و حرفه ای به مدت یک ساعت خواهند پرداخت.

مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین خاطرنشان کرد: غرفه عفاف و حجاب و خیرین مدرسه ساز، غرفه محیط زیست جهت آموزش بحران زیست محیطی، غرفه محصولات فرهنگی و غرفه نگهداری گیاهان آپارتمانی از دیگر برنامه های این نمایشگاه می باشد.

سیدی با اشاره به برنامه های هفته زن در حوزه سلامت جسم و روان اعلام کرد: ارائه برنامه مشاوره ژنتیک به صورت رایگان در اداره کل بهزیستی، غربالگری رایگان بانوان در خصوص بیماری های خاص زنان در تمام مراکز بهداشتی استان و مشاوره های رایگان خانواده توسط نیروی انتظامی در مرکز مشاوره آرامش و ارائه مشاوره خانواده به صورت نیم بهاء در مراکز مشاوره بهزیستی در این حوزه است.

وی همچنین برگزاری 14 نشست تخصصی در 14 محله، نشست تخصصی ویژه زنان کارگر با موضوع آسیب شناسی شبکه های اجتماعی، کارگاه آموزشی کارآفرینی و برگزاری همایش در خصوص مبلغین در بخش آموزش خبر داد.

مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین برگزاری مسابقه کتابخوانی مجازی را از دیگر برنامه های آموزشی این هفته عنوان کرد و افزود: بانوان علاقمند می توانند با مراجع به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به نشانی ghazvin.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

وی ادامه داد: کتاب مورد نظر در سایت اداره کل ارشاد قزوین قرار داده شده و به زودی در سایت‌های استانداری و بانونت نیز قرار می‌گیرد.

سیدی همچنین از غبار روبی مزار مادران شهدا در 4 اردیبهشت ماه خبر داد و اعلام کرد: برگزاری جشنواره سپاس از دیگر برنامه های این هفته می باشد که در این جشنواره از اساتید محجبه در محل کار آنها تجلیل خواهد شد.

وی از برگزاری مسابقات در 33 بخش ورزشی در تمامی رشته ها خبر داد و تصریح کرد: برگزاری مسابقه طناب کشی بین مادران و دختران از جمله این برنامه ها می باشد.

مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین اظهار داشت: جشنواره صبحانه سالم، روزدوشنبه اول اردیبهشت ماه ساعت 8 صبح در بوستان بانوان با هدف ایجاد تغذیه سالم در خانواده برگزار خواهد شد.

سیدی همچنین از تور رایگان یک روزه قزوین گردی در هفته زن مخصوص بانوان خبر داد و خاطر نشان کرد: بانوان علاقمند می توانند از روز شنبه 30 فروردین ماه تا پنج شنبه چهارم اردیبهشت ماه همه روزه از ساعت 9 صبح از مقابل عمارت چهلستون به صورت رایگان سوار ماشین های هماهنگ شده شوند و از این تور گردشگری استفاده کنند.

این مقام مسئول برگزاری جشن ها، تجلیل ها، دیدار با سالمندان، همایش پیاده روی، نشست های تخصصی، چادر سلامت در میادین، مسابقات ورزشی، برگزاری کارگاه های متعدد و برپایی اردو ها و مسابقات کتابخوانی را از برنامه های هفته زن در شهرستان ها ذکر کرد.

سیدی در پایان خلاء فرهنگی را از مشکلات موجود در جامعه امروز عنوان کرد و یادآور شد: فعالیت های بانوان امروزباید در حوزه دین و دستورات الهی باشد و زن مکلف به ارزشهای اسلامی و خانواده بوده که در غیر این صورت در خارج از ارزشها عمل کرده است.

مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین از بانوان خواست تا سیره زندگی حضرت فاطمه(س) را الگوی زندگی خود قرار دهند.

انتهای پیام/7231

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار