برنامه ۵ساله شهرداری با رویکرد "محله محوری" تهیه شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153515
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۳:۳۹
شهردار قزوین:
شاخص : شهردار قزوین گفت: برنامه پنج ساله شهرداری با تاکید بر شهر پیاده و کاهش آسیب‌های اجتماعی در چشم انداز مشخص، تهیه شده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی صفری شهردار قزوین در مراسم تودیع و معارفه که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت مدیریت شهری  اظهار کرد: امروز شهرها با مشکلات ترافیکی، محیط زیست و چالش مالی روبرو هستند.

وی افزود: برنامه پنج ساله دوم شهرداری قزوین با رویکرد و تکیه بر محله محوری تهیه و تنظیم شده است.

این مسئول با بیان اینکه ترافیک عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است ادامه داد: محله محوری به کاهش ترافیک در هسته‌های مرکزی شهر کمک می‌کند.

شهردار قزوین گفت: شهر قزوین حدود ۴۳۰ هزارنفر جمعیت دارد و ۷۳۰هزار سفر درون شهری در آن صورت می‌گیرد.

وی افزود: ۱۹ درصد این سفرها با ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و ۳۲درصد با ۴۸۰۰ تاکسی درون شهری و ۳۸ درصد یعنی ۲۹ هزار سفر با خودروهای شخصی صورت می‌گیرد.

این مسئول ادامه داد: این آمار نشان می‌دهد ما با احداث زیرگذر و جاده و روگذر شاید بتوانیم در کوتاه مدت مشکلات را برطرف کنیم اما مشکل ترافیک شهری رفع نمی‌شود بلکه ما نیازمند تبلیغ فرهنگ شهری هستیم.

وی عنوان کرد: برنامه پنج ساله شهرداری با تاکید بر شهر پیاده و کاهش آسیب‌های اجتماعی در چشم انداز مشخص، تهیه و به شورای شهر و کارگروه توسعه شهر قزوین که با حضور نخبگان تشکیل می‌گردد، ارائه خواهد شد.

صفری تصریح کرد: قزوین در این چشم انداز شهری با اقتصاد شکوفا و گردشگری کارآمد مبتنی بر ظرفیت داخلی و حفظ باغستان‌ها و محیط زیست خواهد بود.

وی اضافه کرد: قزوین برنامه پذیر و توزیع خدمات در محلات شهری، جزو چشم انداز برنامه پنج ساله شهرداری است.

شهردار قزوین در پایان ابراز کرد: شهرداری متعلق به همه مردم است و صرفا یک دستگاه خدماتی و عمرانی نیست بلکه ویترین خدمات نظام است و تنها با اتحاد و همدلی و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی مسیر توسعه شهر قزوین را می‌توان طی کرد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از زحمات نصرتی شهردار سابق قزوین تقدیر و علی صفری به عنوان شصت و سومین شهردار قزوین معرفی شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار