برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی در سپاه استان/ بیش‌از ۳۰ پروژه علمی توسط سپاه قزوین تهیه و تدوین شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153265
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱:۵۴
معاون دانش و پژوهش سپاه صاحب الامر(عج)قزوین خبر داد
شاخص : معاون دانش و پژوهش سپاه صاحب الامر(عج) قزوین با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در سپاه استان گفت: بزودی اندیشکده سپاه در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ پاسدار سید رحمان حسینی معاون دانش و پژوهش سپاه حضرت صاحب الامر(عج) استان در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در سالن جلسات این سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد اظهار کرد: اقدامات زیادی در زمینه پژوهش و تحقیق در سپاه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های بسیاری برای آینده در حوزه پژوهش پیش بینی شده است افزود: امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که در هر ۷۰ روز، علوم جدیدی به عرصه وارد می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: اگر امروز می‌بینیم که کشورهای اروپایی و آمریکایی در حال پیشرفت هستند فقط به خاطر قدرت مالی نیست بلکه به دلیل سرمایه‌‌گذاری در زمینه دانش و پژوهش است.

حسینی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید مرزهای دانش را شکافت، گفت: رهبر معظم انقلاب در برخی مواقع از وضعیت پژوهش و تحقیقات در کشور اعلام نارضایتی کرده‌اند و وضع موجود را در عیار جمهوری اسلامی نمی‎دانند.

وی اضافه کرد: تلاش در بحث پژوهش و تحقیقات و پیشرفت در این حوزه یکی از برنامه‌های جدی در سپاه است؛ معاونت دانش و پژوهش در سپاه پاسداران حدود ۷ سال است که شروع به کار کرده و دستاوردهای مطلوبی را داشته‌است.

معاون دانش و پژوهش سپاه استان قزوین با بیان اینکه علم میراث بشریت است ابراز کرد: علم و دانش از پیشینه بسیار بالایی در ایران برخوردار است و غرب نمی‌تواند ادعای مالکیت آن را داشته باشد.

این مسئول توضیح داد: خوشبختانه امروز شاهد هستیم که پیشرفت‌های قابل توجهی در بنیه دفاعی کشور ایجاد شده و این در حالی است که در زمینه تجهیزات نظامی و دفاعی تحریم هستیم.

حسینی با بیان اینکه موفقیت در ساخت سلاح‌ و تجهیزات دفاعی کشور پس از انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است عنوان کرد: ما در نهاد مقدس سپاه تلاش می‌کنیم تا در حوزه علمی به موفقیت‌های خوبی دست یابیم و کمک کننده دولت‌ها و سایر ارگان‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه پژوهش‌های دانشگاهی بیشتر در کتابخانه‌ها می‌ماند یادآور شد: تا کنون ۳۰ پروژه مهم و شاخص در سپاه استان قزوین به انجام رسیده است و تمامی این پژوهش‌ها جنبه به مرحله اجرا رسیده است.

معاون دانش و پژوهش سپاه استان قزوین افزود: پژوهش‌های صورت گرفته در سپاه ماموریت محور است و بر اساس نیازها و دغدغه‌های مسئولین و رفع کمبودها انجام می‌گیرد.

وی تشریح کرد: تجربه‌نگاری یکی از مهم‌ترین مراحل در پژوهش‌های انجام شده در سپاه پاسداران است و این تجربیات به بخش‌های دیگر منتقل می‌گردد تا از انجام کارهای تکراری پیشگیری شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی سپاه استان در روز شنبه آینده گفت: ما با رویکرد ارتقاء بنیه علمی به دنبال ایجاد اندیشکده در سپاه استان قزوین هستیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار