برچیده‌شدن دستگاه پوز کارت سوخت از آواخر آبان‌ماه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69384
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
حاج‌محمدرضا خبر داد:
شاخص : رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور، از حذف پوز هوشمند دستگاه‌های سوخت در جایگاه‌ها از اواخر آبان‌ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه شاخص ، بیژن حاج‌محمدرضا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از حذف پوز هوشمند دستگاه‌های سوخت در جایگاه‌ها از اواخر آبان‌ماه خبر داد و گفت: حذف دستگاه‌های پوز نیازی به ابلاغیه ندارد چرا که در آینده نزدیک دچار مشکلات عدیده در این زمینه خواهیم شد هم‌اکنون دستگاه‌های پوز به دلیل فرسودگی و پیربودن توانایی ارائه خدمات را ندارد همچنین به دلیل غیرکارا بودن، زمان‌بر بودن لازم است از رده خارج شوند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که  بنزین آزاد می‌شود و مدام در جهت افزایش قیمت حرکت می‌کنیم وجود پوز در جایگاه‌ها اضافی است.

رئیس انجمن جایگاهداران سوخت سراسر کشور افزود: در سراسر کشور حدود ۳هزار و ۴۲۰ جایگاه سوخت داریم که به طور متوسط ۱۰ تا بیست و چند نازل سوخت دارند و به تعداد این نازل‌ها، دستگاه پوز کارت سوخت در آنها نصب شده است. البته تعداد تلمبه‌ها کمتر است چون تلمبه‌های دو نازل دار زیادی داریم که رویشان پوز دو نازله نصب شده است.

وی تصریح کرد: این پوزها برخی ساخت ایران هستند و برخی از کشورهایی ماننده چین، کره و ژاپن وارد شده‌اند و در مجموع حدود ۱۱۰ هزار پوز در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور نصب شده که با قطع سهمیه سوخت و به مرور اتمام سهمیه‌های باقیمانده دیگر کارآیی ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با حذف این دستگاه‌ها ممکن است مشکلی در تلمبه‌ها ایجاد شود، گفت: خیر، همه این دستگاه‌ها مجهز به سه قسمت پوز، نمراتور و رقم ریز (محاسبه کننده نرخ) هستند که این تجهیزات در تمامی تلمبه‌ها هم وجود دارند. در نتیجه با حذف این دستگاه‌ها مشکلی به وجود نخواهد آمد.

حاج‌محمدرضا در پایان با تاکید بر اینکه جمع آوری این دستگاه‌ها هزینه بر است و می‌تواند اعتراض جایگاه دارانی که برای خریدشان مبالغ زیادی پرداخته‌اند را به همراه داشته باشد، می‌گوید: به رغم همه این مسایل، برچیده شدن این دستگاه‌ها آرامشی ایجاد می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار