برگزاری آئین ورزش‌های باستانی با حضور مسئولین استان در پارک ملت
کد خبر: 108305
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۳۸
دبیر هیئت پهلوانی زورخانه ای استان خبر داد:
شاخص : دبیر هیئت پهلوانی زورخانه‌ای استان قزوین از  برگزاری آئین ورزش‌های باستانی در ساعت21 امشب با حضور مسئولین استان در پارک ملت قزوین خبرداد.

امیر خسته‌ بند دبیر هیئت پهلوانی زورخانه‌ای استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار ورزشی شاخص، با اشاره به ۱۷ شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، اظهار کرد: با توجه به تعاملی که بین هیات ورزش باستانی، اداره ورزش، فدراسیون، شهرداری و سپاه صاحب الامر انجام شده، ساعت ۲۱ امشب با حضور استاندار و مسئولین استان در پارک ملت واقع در خیابان پادگان برنامه‌ای ورزشی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این برنامه تعدادی از قهرمانان نوجوان رده سنی ۶ تا ۱۴ سال ورزش زورخانه‌ای را به نمایش خواهند گذاشت و از خانواده‌های شهید سیاهکالی مرادی و شهید محمدبیگی تجلیل به عمل می‌آید.

دبیر هیئت پهلوانی زورخانه ای استان ادامه داد: همچنین از عباس یوسف افشار جانباز ۷۰ درصد که از قهرمانان ورزش باستانی بوده‌اند تجلیل می‌شود.

خسته بند با بیان اینکه از شهردار قزوین و شریفیه که برای ساخت زورخانه در شریفیه همکاری کرده‌ند تقدیر خواهد شد، اضافه کرد:  از آقای سید صادقی که شروع به ساخت  زورخانه در شهر چوبیندر کرده و از آقای عباسی از خیرین زورخانه ساز بویین زهرا نیز تجلیل خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: تصمیم داریم در این برنامه از ورزشکاران زورخانه‌ای که امسال در مسابقات کشوری برای اولین بار در استان مقام سوم را کسب کرده‌اند تجلیل تقدیر کنیم.

وی عنوان کرد: روز جمعه برنامه ورزشی دیگری به همین مناسبت در بنای تاریخی عالی قاپو با همکاری میراث فرهنگی برگزار خواهیم کرد و همچنین جمعه شب در مجموعه ورزشی الغدیر برنامه‌ای برای سپاه استان برگزار می‌کنیم.

خسته بند خاطرنشان کرد: چند ماه گذشته مسابقات نوجوانان در کردستان برگزار شد که حامد امینی به عنوان نخبه مرشدی انتخاب و ۷ تا از ورزشکاران به مقام سوم کشوری دست پیدا کردند.

دبیر هیئت پهلوانی زورخانه ای استان افزود: مرتضی چمنی توانست در مسابقات کشتی پهلوانی در رده سنی خردسالان مدال طلا کسب کند.

این مسئول عنوان کرد: مسابقات نونهالان ۱۵ مرداد ماه برگزار خواهد شد که احتمالا استان اصفهان یا مشهد میزبان این مسابقات خواهند بود.

خسته بند در پایان گفت: مسابقات میل سنگی و کباده نیز ۵ مرداد در مشهد برگزار می‌شود که آقای مهدی سلیمی قهرمان سنگین وزن ایران از طرف استان قزوین در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار