برگزاری آزمون استخدامی در سال جاری/ ۷ هزار پست خالی در سازمان محیط زیست وجود دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161992
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۶:۲۴
معاون منابع انسانی و امور مجلس سازمان محیط زیست خبر داد
شاخص : معاون منابع انسانی و امور مجلس سازمان محیط زیست گفت: حدود 15 هزار پست در سازمان محیط زیست وجود دارد که در حال حاضر 7هزار پست خالی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، کریم شافعی معاون توسعه مدیریت، منابع انسانی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست عصر امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد اظهار کرد: در همه استان‌ها باید طرح جامع مدیریت خاک، آب و هوا در همه استان‌ها تهیه شود.

وی افزود: اعتبارات در سال جاری بر اساس برنامه‌های ارائه شده از سوی ادارات کل محیط زیست استان‌ها اختصاص داده می‌شود لذا باید در همه شاخه‌ها برنامه داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان محیط زیست ادامه داد: قزوین به لحاظ محیط زیستی دارای استانداردهای خوبی است که می‌توان آن‌ها را به درجه بالاتری ارتقاء داد.

این مسوول عنوان کرد: قزوین در زمینه ریزگردها وضعیت مناسبی دارد و اعتبارات لازم هم برای حل این معضل وجود دارد که لازم است طرح‌های جامع و کاربردی برای آن ارائه گردد.

شافعی بیان کرد: در سال جاری ۱۵۰ میلیون دلار برای آلودگی هوای خوزستان و ۲۰۰  میلیون دلار برای بخش آبیخزداری اختصاص داده شد که از اعتبارات صندودق توسعه ملی است.

وی با بیان اینکه پسماندها یکی از مشکلات محیط زیستی است اضافه کرد: مجلس ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای بخش پسماند پیش بینی کرده است که شامل یک درصد از فروش تمامی واحدهای صنعتی است که تولید پسماند می‌کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: پساب‌ها در صورت فرآوری و بازیافت شدن می‌توانند قابل استفاده در بخش‌های دیگر باشند.

شافعی عنوان کرد: لایحه محیط‌بان‌ها در هفت کمیسیون فرعی تصویب شده اما هنوز در کمیسیون اصلی قضایی به تصویب نرسیده است که امیدواریم در اولین فرصت انجام گیرد.

بیمه تکمیلی محیط بانان در قالب جبران خسارات در هیئت وزیران مطرح شده  است

این مسوول یادآور شد: بیمه تکمیلی محیط بانان در قالب جبران خسارات در هیئت وزیران مطرح شده اما به تصویب نرسیده چراکه قانون فعلی اجازه نمی‌دهد از اعتبارات جاری برای بیمه تکمیلی پول پرداخت شود.

وی افزود: در آئین‌نامه ارائه شده به مجلس از دولت اجازه خاص خواسته‌ایم که برای بیمه تکمیلی محیط‌ ‌بانان از اعتبارات جاری هزینه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان محیط زیست با اشاره به کمبود شدید پرسنل در سازمان ابراز کرد: حدود ۱۵ هزار پست در سازمان محیط زیست وجود دارد که در حال حاضر ۷هزار پست خالی است.

شافعی ادامه داد: برای ۷هزار پست خالی پیگیر هستیم تا مجوز استخدام بگیریم که در صورت موافقت سازمان اداره استخدام، این مسئله در سال ۹۷ انجام خواهد شد.

این مسوول گفت: طی دو ماه آینده آگهی استخدام ۲۰۰ نفر کارشناس ارشد و دکترا برای سازمان محیط زیست منتشر خواهد شد و مجوز برگزاری آزمون برای استخدام ۳۰۰ نفر محیط بان اخذ شده است.

وی در پایان افزود: دانشکده محیط زیست به دانشکده محیط زیست و محیط بانی تبدیل خواهد شد تا بتوانیم نیروهای متخصص خود را تربیت کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار