برگزاری اجلاس جاده ابریشم با حضور ۲۰۰ شهر در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60641
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
شهردار قزوین خبر داد
شاخص : شهردار قزوین در نشست با سفیر کشور پرتغال در ایران، از برگزاری اجلاس جاده ابریشم قزوین با حضور ۲۰۰ شهر که در مسیر جاده ابریشم بودند، خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، به منظور افزایش همکاری‌های فرهنگی بین قزوین و پرتغال، سفیر کشور پرتغال در ایران امروز در قزوین نشستی مشترک با مدیران این شهر داشتکه حاصل آن امضاء تفاهم‌نامه فرهنگی بود.

نصرتی شهردار قزوین در این نشست اظهار کرد: برقراری تعامل سازنده فرهنگی، اقتصادی و سیاسی با کشور پرتغال برای شهر قزوین بسیار ارزشمند و سازنده است.

این مسئول با اشاره به برگزاری اجلاس جاده ابریشم در سپتامبر ۲۰۱۶ در شهر قزوین، تصریح کرد: در این اجلاس ۲۰۰ شهر که در مسیر جاده ابریشم بودند، حضور خواهند یافت بر همین اساس برای ما بسیار ارزشمند است با کشورهایی که خواهرخوانده هستیم و نیز سایر کشورهایی که در مسیر جاده ابریشم قرار دارند همکاری مشترکی در برگزاری باشکوه این اجلاس داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه مدیریت شهری نیز تیم‌هایی از کشور پرتغال و شهر قزوین به صورت متقابل به دو کشور سفر کردند که این امر در توسعه روابط بسیار موثر بوده است.

ماریو داماس‌نونس سفیر کشور پرتغال در ایران هم در این نشست، از برگزاری اجلاس جهانی راه ابریشم در شهر قزوین در شهریور سال ۹۵ هم ابراز خرسندی کرده و گفت: پرتغال آماده هر گونه همکاری در برگزاری این اجلاس است.

وی همچنین از سفر یک هیئت تجاری پرتغالی به ایران در ماه های آینده خبر داد و اضافه کرد: تلاش می شود تا هیئت بازرگانی پرتغال در سفر به ایران، در قزوین هم حضور یافته و با قابلیت های این شهر از نزدیک آشنا شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “برگزاری اجلاس جاده ابریشم با حضور ۲۰۰ شهر در قزوین”

  1. عبدالله خیری گفت:

    جناب آقای شهردار حتما این میهمانان خارجی را برای بازدید به شنبه ، سه شنبه و چهارشنبه بازار ببرید و به آنها بگوئید این کار در ادامه سنت راه ابریشم است و بگذارید آنها هم ببینند که شما چه ….. به شهر و شهرنشینی زده اید و چگونه در قرن ۲۱ مواد غذائی شهروندان خودتان را با مدرنترین سیستم بهداشتی به آنها عرضه مبکنید . و عرضه و توانائی احداث بازارچه های مدرن راندارید . البته یک فیلم هم از آتش زدن زباله های این مکانها که در آخر شب توسط عوامل شما انجام میگیرد را هم به آنها نشان دهید تا این توانمندی ها کاملا اطلاع رسانی شود . خدا را چه دیدی شاید یک نشان دیگر بین المللی هم به شما داده شود . کی به کیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار