برگزاری اجلاس سراسری نماز با حضور رئیس جمهور در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89207
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
در نشست خبری مدیر کل فرهنگ ارشاد اسلامی عنوان شد:
شاخص : مدیر کل فرهنگ ارشاد اسلامی قزوین گفت: بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز با حضور رئیس جمهور، ششم بهمن ماه در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مهدی احمدی مدیر کل فرهنگ ارشاد اسلامی قزوین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری ۲۴مین اجلاس نماز همزمان با سراسر کشور در قزوین اظهار کرد: اجلاس سراسری نماز ششم بهمن ماه سال جاری با حضور رئیس جمهور در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر حاکم شدن روح نماز در سیستم های تعلیم و تربیت و مراکز آموزشی خاطرنشان کرد: بستر لازم برای دعوت و آگاهی آحاد مردم به خصوص نسل جوان باید فراهم شود تا بتوانیم ناهنجاری‌های جامعه را با محوریت دین اسلام و نماز برطرف کنیم.

احمدی با بیان اینکه بداخلاقی های رایج در جامعه در نبود نماز بیشتر نمایان می‌شود، گفت: در صورتی که اعمال انسان با محوریت نماز انجام شود بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی کاهش می‌یابد زیرا یک نماز خوان واقعی که درک درستی از معارف و معانی نماز دارد بسیاری از امور منفی را از خود دور می‌کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با اشاره به برگزاری نمایشگاه اجلاس نماز از ۲۸ دی ماه به مدت یک هفته در محل نمایشگاه بین المللی قزوین، افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی نماز طبق ۲۳ پیام مقام معظم رهبری برای اجلاس نماز  و تدوین ۲۰۰۰ نسخه کتاب در این رابطه از برنامه های اجرایی در این نمایشگاه می باشد.

وی با بیان اینکه سازمان فرهنگ و ارشاد ۳۰ غرفه در نمایشگاه به خود اختصاص داده افزود: ارائه کتب فرهنگی نماز و نیایش ، محصولات فرهنگی در قالب کتاب و نرم افزار سازمان حج و زیارت، پخش فیلمهای کوتاه و مستند در ۶ دوره جشنواره نماز توسط سازمان سینمایی کشور، پخش ۲ فیلم بلند نماز و نیایش در سه سانس به صورت رایگان در ایام نمایشگاه، مجموعه عفاف و حجاب، حضور کتابخانه‌های عمومی با ارائه ایستگاه کتاب و نرم افزارهای مرتبط با نماز معاونت قرآن و عترت توسط مراکز توسعه فناوری اطلاعات از دیگر برنامه ها می باشد.

این مسئول با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در ۲۵ آذرماه سال ۸۲ ابراز کرد: سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در توجه جوانان قزوین بر مفاخر خود؛ این موضوع را در سال جاری در همایش شیخ مجتبی قزوینی اجرایی کرد.

وی تصریح کرد: پیام مقام معظم رهبری در۲۴مین اجلاس  نماز با تمام اجلاس‌ها متفاوت است چراکه مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به شهر قزوین به عنوان شهر مذهبی و وجود علما فرهیخته دارند.

احمدی در پایان گفت: پردازش و توجه عمیق به پیام پرمعنای مقام معظم رهبری در بیست و چهارمین اجلاس نماز یکی از رسالتهای بزرگ است که می تواند به ترویج واشاعه نماز بپردازد.

 انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار