برگزاری اجلاس سراسری نماز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89295
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
دبیر اجرایی 24مین اجلاس سراسری نماز در قزوین:
شاخص : ایوب رحیمی دبیر اجرایی ۲۴مین اجلاس سراسری نماز کشور در قزوین گفت: بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ایوب رحیمی دبیر اجرایی ۲۴مین اجلاس سراسری نماز کشور در قزوین در خصوص برگزاری این اجلاس اظهار کرد: استان قزوین در سال جاری با پیشنهاد استاندار و نماینده ولی فقیه به ستاد اقامه نماز کشور، میزبان این برنامه خواهد بود.

وی با بیان اینکه این اجلاس هرساله در یکی از استانهای کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این برنامه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و دیگر مدعوین استان ها از سراسر کشور، مردم و مسئولین استان قزوین اجرا خواهد شد.

این مسئول افزود: تاکنون ۶ جلسه مشترک با ستاد برگزاری اجلاس نماز کشور تشکیل شده که در این جلسات معاونین مربوطه جهت برگزاری هر بهتر اجلاس حضور یافتند.

رحیمی در ادامه عنوان کرد: مطابق دستوالعمل ستاد اقامه نماز، ۶ کمیته اعم از فرهنگی،علمی، حفاظت و امنیت، پشتیبانی، تبلیغات و اطلاع رسانی و ارزیابی پیش بینی شده که از اواخر آذرماه در قزوین آغاز به کار کرده است.

دبیر اجرایی ۲۴مین اجلاس سراسری نماز در خصوص مکان و امکانات لازم جهت حضور مهمانان گفت: شرایط لازم برای اسکان، امکانات رفاهی و بازدید میهمانان از مکان های سیاحتی و زیارتی استان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به استفاده از بیلبوردها و تابلوهای نصب شده در ورودی های شهر با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی جهت تبلیغات و اطلاع رسانی افزود: کمیته تبلیغاتی و اطلاع رسانی صداوسیمای مرکزی استان و ایجاد پرتال در سایت استانداری نیز از دیگر عوامل لازم جهت اطلاع رسانی به عموم هستند.

این مسئول بیان کرد: برگزاری نمایشگاه اجلاس نماز به مدت یک هفته برای به نمایش گذاشتن دستاوردهای ملی، فرهنگی و آموزشی و ترویجی توسط وزارتخانه ها و دستگاه ها نیز از برنامه های اجرایی است.

رحیمی با اشاره به اجلاس های پیشین اجرا شده در ۳۱ استان کشور افزود: کمیته علمی به عنوان یکی از هیئت های اجرایی، آثار منتخب اجلاس نماز را بررسی و آثار برگزیده را در اوایل بهمن ماه اعلام خواهد کرد.

رحیمی با اشاره به محورها و موضوعات مطرح شده در این اجلاس گفت: ایده ها و تجربیات موفق در توسعه و ایجاد فرهنگ نماز، معرفی مسئولین و مدیران موفق در زمینه اقامه نماز، بهترین شیوه های دعوت به نماز در نسل نو، معرفی مساجد الگو و موفق در جذب جوانان و نوجوانان ، عنوان نمونه های  فناوری نوین برای آموزش نماز، معرفی پژوهشها و پایان نامه های کاربردی در  زمینه میدانی نماز،  الگوهای مردمی یاوران نماز می باشد.

دبیر اجرایی ۲۴ مین اجلاس سراسری نماز با اشاره “نماز و سنجش دستاوردها” به عنوان شعار برنامه ابراز کرد: قرائت پیام مقام معظم رهبری در خصوص اجلاس نماز در ابتدای برنامه، قرائت بیانیه هیئت داوران و نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی کشور، معرفی دستگاه های برتر در خصوص برگزاری نماز، انتقال ایده ها و تجربه های موفق در جهت گسترش فرهنگ نماز، قرائت بیانیه پایانی ۲۴ امین اجلاس نماز از برنامه این اجلاس خواهند بود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار