ایران جانبی

» برگزاری اولین همایش ملی آمایش علم و فناوری در استان/ بیش از ۷۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شد
کد خبر: 163139
تاریخ انتشار: 5 می 2018 - 12:19
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین خبر داد
شاخص : رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین گفت: اولین همایش ملی آمایش علم و فناوری روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت‌ماه در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری شاخص، ابوالحسن نائینی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: یکی از وظایف دانشگاه‌ها برگزاری همایش‌های علمی در جهت حل مشکلات کشور براساس مبانی و راهکارهای علمی است.

وی افزود: اولین همایش ملی آمایش علم و فناوری روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت‌ماه در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین در ادامه گفت: این همایش با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین برگزار می‌گردد که تمامی مدیران برنامه‌ریزی استان‌ها حضور خواهند افت.

این مسوول بیان کرد: امروزه علم و فناوری حرف اول را در دنیا می‌زند و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) همایش‌های علمی بسیاری را برگزار کرده و در برنامه‌های خود دارد.

نائینی با اشاره به ضرورت برگزاری همایش‌های علمی عنوان کرد: تغییرات سریع و گسترده‌ای که در محیط رخ می‌دهد، نظام‌های سنتی برنامه‌ریزی را دچار چالش کرده است و به این دلیل برنامه‌ریزی‌های سنتی پاسخگوی این تغییرات نیست.

وی ابراز کرد: در اردیبهشت ماه سال جاری اولین کنفرانس معدن و نخستین همایش ملی شهرسازی در دانشگاه برگزار شده است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین بیان کرد: کنفرانس میکرو نانو فناوری، دهمین همایش کاربران چشمه نور و سی و چهارمین کنفرانس ملی فیزیک ایران را در این دانشگاه خواهیم داشت.

نائینی افزود: این همایش با ۱۰ محور کلی برنامه‌ریزی شده است که شامل رهیافت آینده نگاری به آمایش علم و فناوری، آموزش عالی و ارتقاء ظرفیت‌های منطقه‌ای توسعه علم و فناوری، مدل‌های مدیریت پژوهشی و مکان‌یابی می‌شود.

این مسوول ادامه داد: پیوند آمایش و آینده نگاری علم و فناوری، سیاست‌گذاری علم و فناوری بر فرصت‌ها و قابلیت‌های منطقه‌ای، تجربیات موفق در آمایش علم و فناوری، پیامدهای اجتماعی و فرهنگی، خلاقیت و نوآوری، نظریه‌ها و روش‌های نوین و اقتصاد دانش بنیان از دیگر رهیافت‌های این همایش است.

وی عنوان کرد: بحث کلی در این همایش مربوط به آینده نگاری است و به این مسئله پرداخته می‌شود که در تمامی حوزه‌ها برای حل مشکلات بر اساس علم و فناوری باید چه راهکاری را در پیش بگیریم.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین با اشاره به اینکه فراخوان همایش در سطح کشور انجام شده است توضیح داد: به طور کلی ۷۵ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد ۶۱ مورد پذیرش شد.

نائینی با بیان اینکه تمام تلاش ما خروج از روش‌ها سنتی برنامه‌ریزی است یادآور شد: ۲۰ مقاله به صورت شفاهی و ۱۴ مقاله در قالب پوستر در روز همایش ارائه خواهد شد.

این مسوول با بیان اینکه از همه توانمندی‌های کشور باید در این همایش بهره‌مند شد تاکید کرد: هدف اصلی این همایش حرکت به سوی دانش محوری است و در همایش‌های علمی حاشیه‌های سیاسی مطرح نیست.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا یک الگو و چارچوب برای تهیه سند ایجاد شود و مخاطبین اصلی این همایش روسای سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها در سطح کشور هستند.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین گفت: هدف اصلی ما برگزاری همایشی با بار علمی بالا است اما اجرایی کردن خروجی و نتایج این گردهمایی بر عهده مسئولین اجرایی استان است تا از این فرصت علمی استفاده بهینه صورت گیرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار