برگزاری برنامه‌های ویژه سالروز ورود آزادگان در ۱۴نقطه استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108967
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
در جلسه هماهنگی سالروز ورود آزادگان مطرح شد
شاخص : مدیر عامل فرهنگی و ورزشی شهرداری گفت: امسال با هماهنگی حجت الاسلام ابوترابی و بیت ایشان برنامه‌های ویژه سالروز ورود آزادگان در 14 محل استان برگزار خواهد شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص،  محسن قاسمی معاون امور اجتماعی استانداری قزوین در جلسه‌ هماهنگی بزرگداشت سالروز ورود آزادگان که پیش از ظهر روز گذشته در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سازمان فرهنگی ورزشی طی دو سال گذشته برنامه‌ای با عنوان “ابر فیاض” به مناسبت بازگشت آزادگان و گرامیداشت سید آزادگان علی اکبر ابوترابی اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه هدف از این برنامه معرفی الگوها و اسوه‌های آزادگان است، اذعان داشت: آزاده بودن و آزادگی، فرهنگی است که ارزش‌هایی مانند صبر، توکل و امید را در خود نهفته دارد.

معاون امور اجتماعی استاندار قزوین ابراز کرد: اجرای برنامه‌ها در راستای انتقال ارزش‌ها به نسل آینده، حداقل وظیفه مسئولین و دستگاه‌های اجرایی در این زمینه است چرا که خود را مدیون چنین افرادی می‌دانیم.

برنامه‌های ویژه سالروز ورود آزادگان در ۱۴ نقطه استان برگزار می‌‍شود

سعید وزیری نژاد مدیر عامل فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین با اشاره به همکاری تمامی دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌ها این روز، گفت: دبیرخانه دائمی ستاد بزرگداشت سالروز آزادگان که در ۲ سال گذشته تشکیل شده و با اجرای برنامه‌ها و حضور مسئولان کشوری و استانی به استقبال این روز می‌رود.

وی در ادامه افزود: سرودی با مضمون آزادسازی آزادگان و ۳ مستند با موضوع زندگی‌نامه مرحوم ابوترابی از کودکی و جریانات سیاسی، اجتماعی و دوران اسارت ایشان تهیه شده است.

مدیر عامل فرهنگی و ورزشی شهرداری ابراز کرد: امسال با هماهنگی حجت الاسلام ابوترابی و بیت ایشان برنامه‌ها را در ۱۴ محل استان برگزار خواهیم کرد.

این مسئول تصریح کرد: تقارن سالروز ورود آزادگان با دهه کرامت موجب شده تا برنامه‌‌ها در فضایی شاد و پرانرژی اجرا شود.

وزیری نژاد عنوان کرد: مسابقه کتابخوانی کتاب سیره ابوترابی، شعر، داستان نویسی، خاطره کوتاه ونقاشی با محوریت استقبال از آزادگان، در فرهنگ‌سرا و خانه‌های فرهنگ قزوین برگزار می‌شود.

وی افزود: ۳ برنامه نیز در پارک‌های الغدیر، پامچال و ملت با حضور هنرمندان ملی و استانی و اجرای بیش از ۲۳ برنامه فرهنگی و ورزشی برای این ایام تدارک دیده شده است.

مدیر عامل فرهنگی و ورزشی شهرداری اذعان داشت: استفاده از ظرفیت دستگاه‌هایی همچون حوزه هنری در برپایی شب شعر، سازمان اوقاف در اجرای جلسات شبی با قرآنی، اداره ارشاد نیز با اجرای تئاتر و رونمایی از کتاب‌هایی در این زمینه و بهره‌گیری از ظرفیت کانون مساجد و جذب مشارکت آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول در ادامه افزود: تجلیل دستگاه‌ها از آزادگان ، استفاده از شبکه‎های مجازی برای معرفی شخصیت سید آزادگان علی اکبر ابوترابی، برگزاری مسابقه ملی تیرو کمان با عنوان جام ابوترابی در بوستان باراجین برگزار خواهد شد.

سید آزادگان چراغ راه اسرا بود

در ادامه فرج‌الله رامندی رییس شورای شهر نیز با اشاره به سالروز عملیات مرصاد اظهار کرد: توطئه سنگین دشمن پس از پذیرش قطعنامه به منظور آسیب به نظام جمهوری اسلامی با رشادت‌های رزمندگان و فرماندهانی همچون شهید صیاد شیرازی با شکست مواجه شد.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌ها موجب برجسته شدن یاد و خاطره شهیدان و آزادگان می‌شود، اذعان داشت: سید ابوترابی یک شخصیت ملی و چراغ راه هدایت و مقتدای جامعه آزادگان بوده که درگذشت ایشان آزادگان را دل شکسته کرد.

رییس شورای شهر با اشاره به اجرای برنامه‌ها در این زمینه عنوان کرد: شایسته است تجلیل از شخصیت ابوترابی در برنامه‌های استانی و تدارک برنامه‌ای در راستای بازگویی خاطرات آزادگان در نظر گیرد.

این مسئول اضافه کرد: دعوت از آزادگان شاخص شهرها در نماز جمعه برای تبیین خاطرات و ذکر ایام، برپایی هیئت‌های ورزشی به این مناسبت و استفاده از ظرفیت هنرمندان تاثیر گذار خواهد بود.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار