برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 142303
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۵:۰۱
مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی قزوین:
شاخص : مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین گفت: بیش از 200 برنامه فرهنگی به مناسبت این ایام در سطح استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حسنعلی نوروزی مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز به مناسبت ایام دهه کرامت در سالن جلسات اداره کل دادگستری برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ایام پربرکت دهه کرامت و برگزاری جشن‌های مردمی اظهار کرد: برای چهارمین سال متوالی قزوین میزبان کاروانی از خادمان و حاملان پرچم مقدس آستان قدس رضوی خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح گسترش حس زیارت از راه دور امام رضا (ع) است افزود: مراسم استقبال از کاروان خادمین امام رضا(ع) و پرچم بارگاه منور رضوی روز سه شنبه سوم مردادماه ساعت۱۹ از سبزه میدان به سمت گلزار شهدا خواهد بود که با برگزاری دعای ندبه به اتمام می‌رسد.

این مسوول خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت این ایام در سطح استان در نظر گرفته شده که می‌توان به حضور در صبحگاه‌های نیروی انتظامی، روستاهای محروم، مراکز ترک اعتیاد، عیادت از بیماران بیمارستان‌های بوعلی و کوثر، حضور در جمع زندانیان، نشست و همایش مداحان و شاعران آیینه در مسجد، برنامه‌های سخنرانی و مسابقات و اعزام تیم درمانی و پزشکی همراه با خادمین به روستاهای محروم اشاره کرد.

نوروزی با اشاره به مراسم میلاد امام رضا (ع) در روز پنجشنبه با حضور خادمین امام رضا(ع) در پارک الغدیر قزوین اضافه کرد: جشن عقد زوج‌های جوان را نیز در این شب خواهیم داشت و همچنین برگزاری دعای کمیل در روز ولادت امام هشتم در تپه نورالشهدا از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین با اشاره به اجرای برنامه‌های ایام کرامت از سوم تا دوازدهم مرداماه ادامه داد: بر مبنای این طرح خادمین امام رضا(ع) در ۲۰ شهر و ۳۰ روستا حضور خواهند یافت که آوج، بویین زهرا، اقبالیه، طارم، الوت و بخش بشاریات آبیک از مناطق در نظر گرفته شده هستند.

وی با اشاره به محرومیت‌زدایی روستاها به عنوان هدف اصلی حضور سفیران رضوی در قزوین تصریح کرد: ۳ روستا در سطح استانبه منظور محرومیت‌زدایی شناسایی شده که با اعتبارات خاص از سوی قدس رضوی و همکاری مسوولین دستگاه‎ اجرایی انجام خواهد شد.

این مسوول ابراز کرد: در راستای تکمیل برنامه‌های فرهنگی قدس رضوی در نظر داریم دانش‌آموزان نخبه استانی را که معدل بالای ۱۸ دارند را به مدت ۸ روز در جهت نخبه پروری به مشهد الرضا اعزام کنیم و همچنین دانش‌آموزان روستاهایی که تاکنون به مشهد نرفته‌اند را تا آغاز سال تحصیلی جدید به حرم مطهر اعزام خواهیم کرد.

نوروزی با بیان اینکه زائر اولی‌ها از طریق مساعدت و مشارکت خیرین به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، اضافه کرد: زائر اولی‌ها کسانی هستند که به دلیل کهولت سن و یا در ۱۵ سال گذشته به دلیل نداشتن وسع مالی تاکنون نتوانسته‌اند به مشهد مقدس مشرف شوند.

مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین اذعان داشت: سال گذشته ۳۰۰ زائر اولی به مشهد الرضا نایل شدند که امسال نیز ۲ کاروان اعزام و بیش از ۱۰۰ نفر  گروه‌بندی شده‌اند که در اولین فرصت اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به جذب خادم یار در سطح استان تشریح کرد: طرح خادم یاران رضوی با هدف استفاده از ظرفیت داوطلبان مردمی برای خدمت رسانی به محرومان، اثرگذاری در فضای عمومی کشور و نیز بهره‌مندی از ظرفیت معنوی آستان قدس رضوی اجرا می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند، افزود: علاقمندان برای ثبت نام خادم یاری رضوی می‌توانند به صورت حضوری در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی و یا به سامانه اینترنتی WWW.AQR.IR مراجعه کنند.

نوروزی ابراز کرد: کسانی که به عنوان خادم‌یار رضوی انتخاب می‌شوند پس از گذراندن دوره اولیه خدمت به مستمندان و محرومان می‌توانند از توفیق خدمت مستقیم به زائران بارگاه رضوی در شهر مقدس مشهد به مدت ۶ ماه و  ۶ ساعت در هفته نیز برخوردار شوند.

مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین تصریح کرد: در نظر داریم امسال هزار خادمیار در سطح استان قزوین و مناطق مختلف به کارگیری شوند.

وی عنوان کرد: بهداشت و درمان خانواده‌های محروم و نیازمند از جمله اقداماتی است که توسط دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها انجام داده می‌شود و محرومینی که نیاز به درمان دارند به درمانگاه‌های مخصوص آستان معرفی خواهند شد.

نوروزی عنوان کرد: نماینده ولی فقیه در استان ، معاون عمرانی استاندار، فرمانده سپاه استان، مسوول ستاد اجرایی امام(ره) ، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و صدا و سیما ، مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان و ۲ نفر از خیرین معتمد استانی از اعضای شورای سیاست گذاری دفتر نماینگی آستان قدس رضوی در قزوین هستند که بعد از انتصاب حکم در ایام دهه کرامت به انجام خدمات خواهند پرداخت.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار