برگزاری بیش از ۶۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس سال جاری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71759
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۶:۰۲
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین خبر داد:
شاخص : مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین با توجه به تشکیل 20 کمیته در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: بیش از 600 برنامه فرهنگی به منظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس در قزوین برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص، نشست مطبوعاتی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس صبح امروز با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری و مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

مهدی طاهرخانی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین اظهار کرد: دفاع مقدس صحنه با ارزش و مایه افتخار برای کشور است چراکه با ایستادگی جوانان در مقابل دشمن، ما به این آرامش و امنیت کنونی رسیده ایم.

وی با اشاره به مولفه خودباوری دینی به عنوان یکی از دست‌آوردهای دفاع مقدس گفت: نقش حماسه و وحدت میان اقشار مختلف همچنان باقی است برای این‌که این دوران به فراموشی سپرده نشده و تحریفی در آن ایجاد نشده است.

این مسئول در ادامه بیان کرد: طی این هفته نقش شهدا، رزمندگان و اهداف آن‌ها برای جوانان در قالب برنامه‌های مختلف بازگو می‌شود چراکه امروز نیازمند نهادینه کردن این روحیه در جوانان هستیم.

طاهرخانی از تشکیل ستاد بزرگداشت هفته مقدس که شامل ۲۰ کمیته اجرایی است خبر داد و افزود: استاندار و معاون وی به عنوان رییس و مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین به عنوان دبیر این ستاد در مجموع ۶۰۰ برنامه متنوع را در سطح استان برگزار خواهند کرد.

وی افزود: از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این هفته کلنگ زنی باغ موزه قزوین است که به منظور نهادینه ساختن فرهنگ ایثار و شهادت احداث خواهد شد؛ این باغ موزه در جوار شهدای گمنام تپه نورالشهدا با اعتبار اولیه ۲۰ میلیارد تومان کلنگ زنی می‌شود.

ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار در ادامه با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن راه‌های زیادی را برای مقابله با انقلاب اسلامی انجام داده تا بتواند ایران اسلامی را از مسیر اصلی خود خارج کند چراکه قطعنامه سازمان ملل نیز ثابت می‌کند که رژیم عراق آغاز کننده جنگ تحمیلی بود.

وی در ادامه گفت: عزت و افتخارات امروزی ایران اسلامی برگرفته شده از دفاع مقدس است چراکه فداکاری شهدا موج کسب موفقیت سیاست‌مداران در عرصه داخلی شده است.

این مسئول با بیان اینکه مردم ایران امتحان خود را پس دادند، تصریح کرد: استکبار جهانی نمی‌تواند در مقابل ایران اسلامی بایستد چه بسا که همه ملت‌های آزاده ایران را به عنوان الگو برای خود در همه عرصه‌‍ها حتی در عرصه مذاکرات قرار دادند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در ادامه بیان کرد: جنگ‌های مختلفی در طول تاریخ ایران رخ داده اما تنها جنگی که با فداکاری جوانان این مرز و بوم حتی یک وجب از خاک ایران از دست نرفت جنگ تحمیلی ۸ساله ایران و عراق بود.

رحیمی در پایان با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمنان گفت: امروز بسیاری از حاکمان جهان از انسانیت به دور شده اند و با طرح ریزی نقشه‌های شیطانی جنگ‌های مختلفی بین مذاهب‌ مختلف راه می‌اندازند، بنده توصیه می‌کنم که فریب دشمن را نخوریم چراکه مقصد اصلی آن‌ها ایران اسلامی است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار