برگزاری جشن حافظان آفتاب همزمان با سراسر کشور در بیست و یک تیرماه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 107138
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۰۵
دبیر کارگروه عفاف و حجاب قزوین خبر داد:
شاخص : دبیر کارگروه عفاف و حجاب قزوین  از برگزاری جشن حافظان آفتاب به منظور دفاع از حریم خانواده در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاطمه محمدبیگی دبیرکارگروه عفاف و حجاب در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته عفاف و حجاب پیش از ظهر امروز در ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان برگزار شد، اظهار کرد: بزرگداشت این هفته نیازمند یکپارچگی و تعاملی سازنده در عرصه فعالیت‌های حجاب برای احیای ارزش و کرامت والای انسانی است.

وی افزود: گسترش حضور زنان در اجتماع و انقلاب اسلامی که توسط امام راحل نهادینه شد، زمینه بالا رفتن سطح شکوفایی مردان و زنان  را در جامعه اسلامی فراهم کرد.

این مسئول در ادامه گفت: روابط بین زن و مرد باید به گونه‌ای تقسیم بندی شود که  همراه با حفظ حرمت و کرامت هر دوجنس باشد.

محمدبیگی خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب زمینه‌ای را فراهم می‌کند که زن و مرد به دور از نگاه جنسیتی و در فضایی سالم با هم در تعامل باشند.

دبیرکارگروه عفاف و حجاب با اشاره به نامگذاری‌های متنوع ایام هفته عفاف و حجاب عنوان کرد: اصل بنیاد  عفاف و حجاب در تمامی برنامه‌ها رعایت کرامت انسانی است که حول این اصل  سعی شده برنام‌های جدید و به روزی را برای این هفته در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه رعایت حجاب فقط خاص زنان نیست، گفت: در اسلام مردان نقش مهمی را در عفت خانواده دارند چه بسا که از آنان خواسته شده خانواده را به رعایت حجاب مکلف کنند.

این مسئول اضافه کرد: در رعایت حجاب نباید نگاه  یک جانبه و یک طرفه داشته باشیم و فقط زنان و دختران را خطاب قرار دهیم چراکه اگر اینطور باشد قطعا دچار اشتباه تاکتیکی شده‌ایم.

محمدبیگی تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام شده شاهد هستیم که بسیاری از دلایل آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی، اختلاف در تحکیم خانواده و تزلزل نهاد خانواده ناشی از زندگی غیر عفیف و عدم برخورداری از حجاب و پوشش مناسب است.

دبیرکارگروه عفاف و حجاب با اشاره به  “پویش مردمی من خانواده ام را دوست دارم” خاطرنشان کرد: جشن حافظان آفتاب به منظور دفاع از حریم خانواده  با مسئولیت بسیج جامعه زنان همزمان با سراسر استان به صورت تجمع سراسری ۱۰ هزار نفری کشوری  روز ۲۱ تیرماه برگزار خواهد شد.

وی تشریح کرد: باتوجه به تاثیرگذاری فضای مجازی در مردم بخصوص جوانان در نظر داریم که فعالیت‌هایی با محتویات متنوع و به روز را از این طریق به مردم اطلاع رسانی کنیم.

این مسئول با بیان اینکه عرصه فرهنگی نیازمند مدیریت جهادی است، اذعان داشت: در این عرصه برای رسیدن به اهداف باید تمام تلاش خود را خالصانه بکار گیریم و از هرگونه موازی کاری بپرهیزیم.

محمدبیگی با بیان اینکه ارتباط سازنده با دانشگاهیان از اهداف بنیاد عفاف و حجاب است خاطرنشان کرد: درصدد هستیم کارگروه‌هایی را به منظور ترویج عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها راه اندازی کنیم.

دبیرکارگروه عفاف و حجاب با اشاره به اینکه حجاب امری حاصل از شناخت عمیق و نهادینه است، گفت: برنامه‌های عفاف و حجاب به نوعی می تواند در افراد ایجاد انگیزه کند و  تا فردی به آن حد از شناخت و باور نرسد حجابش را رعایت نخواهد کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار