برگزاری جشن موقوفه استان قزوین تا پایان سال جاری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61301
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲:۰۹
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین خبر داد
شاخص : استان قزوین به عنوان اولین استان تا پایان سال جاری همه موقوفات خود را سنددار و به همین منظور جشن موقوفه برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مصطفی نوروزی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین پیش از ظهر امروز در کارگاه تخصصی حقوقی، ثبتی و اوقافی که به منظور برسی مشکلات ثبتی پلاک‌های موقوفه برگزار شده بود، گفت: از مجموع یک هزار و ۵۰۰  موقوفه ۷۰۰  مورد در سال گذشته  دارای سنددار شده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال جاری در نظر داریم ۳۵۵ پلاک بدون سند را سنددار کنیم، افزود: از این تعداد ۷۷ پلاک به منابع طبیعی تعلق دارد.

این مسئول اضافه کرد: تاکنون ۴۵۰ موقوفه استان قزوین در دادگاه دارای معارض بوده است؛ به جزء دو مورد مابقی به نفع اوقاف تمام شده است.

نوروزی در ادامه نبود سند برای حصار خروان و قبرستان بیژن در بوئین زهرا و هم‌چنین نداشتن نقشه برای بعضی از موقوفه‌ها را یکی از مشکلات موجود در اوقاف ذکر کرد.

مدیرکل ثبت و اسناد استان قزوین نیز در ادامه این نشست مشکل حصار خروان و قبرستان بیژن را ثبتی عنوان کرد و افزود: این مشکلات از طریق قانون تعیین تکلیف حل خواهد شد.

شهریار کناریوند هم‌چنین در این نشست برای تک برگی شدن اسنادی که دفترچه‌ای هستند اعلام آمادگی کرد و از اوقاف خواست تا برای حل مشکلات ثبتی موقوفات نقشه اراضی را تهیه کنند.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار