برگزاری دهمین دوره رقابت های ربوکاپ آزاد ایران از امروز - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 54919
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۴۷
رئیس کمیته ملی روبوکاپ ایران خبر داد:
شاخص : رئیس کمیته ملی روبوکاپ ایران گفت: دهمین دوره رقابت های ربوکاپ آزاد ایران در نمایشگاه بین‌المللی تهران از امروز برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی موسی‌خانی با اشاره به برگزاری دهمین دوره رقابت های ربوکاپ آزاد ایران در نمایشگاه بین‌المللی تهران، بیان کرد: این دوره از مسابقات از امروز به مدت چهار روز به عنوان بزرگترین مسابقات رباتیک غرب آسیا برگزار می شود.

وی با بیان اینکه کمیته ملی ربوکاپ ایران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزارکنندگان این مسابقات اند، تصریح کرد: این دوره از مسابقات با هدف ترویج و توسعه دانش هوش مصنوعی، رباتیک، نرم افزار و سخت افزار و کاربرد آنها در صنایع مختلف کشور برگزار می شود.

رئیس کمیته ملی روبوکاپ ایران اظهار کرد: شعار این دوره از مسابقات ایجاد محیطی مناسب برای تبادل دستاوردهای علمی در زمینه های هوش مصنوعی و رباتیک برای شرکت کنندگان است.

این مسئول اعلام کرد: تیم mrl دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همچون ۹ دوره گذشته با تیمی متشکل از ۳۰۰ دانشجو مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در این دوره از مسابقات شرکت می کند.

موسی‌خانی عنوان کرد: هلند، سوئیس، کانادا، پاکستان، انگلیس، آلمان، چین، مکزیک، آمریکا، هند، تایلند، مصر، بلژیک، ایران و کلمبیا از شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات از سراسر جهان هستند.

وی در انتها افزود: شرکت کنندگان در ۲۴لیگ از جمله ربات انسان نما، فوتبالیست، امدادگر، ربات خانگی، پرنده، مین یاب، شبیه ساز و دانش آموزی رقابت می کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار