برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از آنفولانزا در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92164
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۴۹
معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین خبر داد؛
شاخص : معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین از برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از آنفولانزا در مراکز بهزیستی خبر داد.

شاخص نیوز : علیرضا وارثی معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین از برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از انفولانزا در مراکز بهزیستی خبر داد و اظهار کرد: افراد در معرض خطر، سالمندان و کسانی هستند که بیماری زمینه‌ای و مزمن دارند و اگر کسی از این گروه دچار آنفلوآنزا شود، ویروس آنفلوانزای او با عفونت بیماری زمینه‌ای‌اش همراه شده و احتمال مرگ و میر را افزایش می‌دهد.

وی بیان کرد: اقدام جدی در حوزه پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی می‌تواند از بروز بیماری آنفلوانزا نوع H1N۱ جلوگیری کند و این امر همت همگانی را می‌طلبد.

وارثی در ادامه بر لزوم افزایش حساسیت جامعه در خصوص شیوع بیماری آنفلوانزا تاکید کرد و افزود: رسانه‌ها در این زمینه به صورت جدی وارد شوند.

رحمانی معاون اجتماعی بهزیستی استان نیز با تاکید بر لزوم انجام اقدامات لازم در مهاد کودک عنوان کرد: باید توجه داشته باشیم که اگر به صورت جدی از این بیماری جلوگیری نشود موجی از این ویروس مرگ زا به وجود خواهد آمد.

وی بیان کرد: حداکثر تلاش برای پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی در این خصوص توسط برگزاری دوره‌های آموزشی جهت مسولین و پرستارهای مراکز و مربیان مهاد کودک‌ها و مراکز شبانه روزی و ارسال پوسترهای آموزشی برای همه مراکز صورت گرفته است و در کنار این اقدامات باید مردم را با شیوه‌های پیشگیری از بروز این بیماری آشنا کنیم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار